-
11 Листопада/ 16:12
Vinnytsia
Публікація11.11.1916:12
На Вінниччині запрацювала нова сміттєсортувальна лінія. ВІДЕО
На Вінниччині в Козятинському районі запрацювала сміттєсортувальна лінія в комплексі “Чисте місто”. Будівництво комплексу обійшлося в 14 мільйонів гривень, які порівну виділили з міського бюджету та обласного екологічного фонду.
Як йдеться в сюжеті телеканалу “ВІТА”, в Козятині продукують 10 тисяч тонн сміття на рік, а потужності станції дозволяють переробляти вчетверо більше. Відтак поки що сюди звозять сміття з Козятина, а невдовзі почнуть привозити з навколишніх сіл.
З усієї маси сміття, що потрапляє на станцію, в спеціальному барабані відсіюється органіка, а решта потрапляє на конвеєр для ручного сортування. Вже там працівники відбирають за фракціями в окремі ємності пляшки, картон, папір, метал тощо.
Відсортоване сміття продаватимуть через сайт публічних закупівель ProZoro.
Тариф для населення визначать в найближчі два місяці, коли повністю завершать обрахунок витрат.
За словами Євгенія Малащука, заступника Козятинського міського голови, паралельно з будівництвом закуповувалась техніка та спеціальні баки.
– Щоб працював комплекс, потрібні кошти. Кошти ці планується брати від реалізації продукції, яка буде сортуватися. На перших етапах це буде і додаткове якесь фінансування з міського бюджету, тому що при запуску, ми всі розуміємо, що воно не може бути відразу на окупності, – сказав Євгеній Малащук.
Окрім власне сортування та створення нових робочих місць, завдяки проекту планують привести до ладу санітарний стан міста та зменшити навантаження на “тіло” місцевого полігону, оскільки відбуватиметься захоронення тільки органічних залишків.
Також, як йдеться в сюжеті, над розробкою регіонального плану поводження з твердими побутовими відходами, на Вінниччині працюють вже давно. Зокрема обраховують необхідну кількість сміттєсортувальних комплексів, їхнє розміщення та логістику.
– Таким чином ми відійдемо від сотень – і я зараз не жартую, сотень зареєстрованих сміттєзвалищ на території Вінницької області до декількох десятків, де дійсно буде організовано і ефективне сортування на різні фракції для того, щоб максимально продавати і мати економічну ефективність цієї роботи, і, звичайно, захоронювати якомога менше (сміття), – каже очільник Вінницької обласної державної адміністрації Владислав Скальський.
В сюжеті також нагадують, що з 2018 року діє Закон про заборону захоронення несортованого сміття.
Дякуємо!
Тепер редактори знають.