Привити культуру вигулу тварин: у Вінниці активісти встановлять вбиральні для домашніх улюбленців

14:19
Автор: Вероніка Перепелиця
Become a Patron!

У вінниці з’явиться шість вбиралень для собак і котів з річним запасом біопакетів. Такий проект переміг на “Аукціоні проектів” від “Подільської громади” та буде реалізований у найпопулярніших місцях, де вінничани вигулюють своїх домашніх улюбленців. 

Ініціатива реалізується в рамках проєкту “Чисте місто – чисте сумління” громадської організації  «Вінницька європейська стратегія”.  Проєкт отримав фінансування  на «Аукціоні проектів» від «Подільської громади».

У  рамках “Аукціону” з двадцяти одного зареєстрованого  проєкту  була визначена  четвірка  лідерів. Завдяки підтримці небайдужих вінничан активістам вдалося зібрати необхідну суму грошей – близько 30 тисяч гривен. На ці кошти вже закуплені шість станцій вбиралень для тварин та річний запас біопакетів.

Керівниця та ініціаторка проєкту, місцева активістка Ірина Баранович говорить, що станції будуть встановлені у парках і скверах міста, де найбільше господарі вигулюють собак: у парку Дружби народів, у парку Горького, на Замостянській та у парку імені Ющенка.

 

«Цей проєкт я мрію реалізувати вже два роки. Надихнувшись європейським досвідом, мені захотілось започаткувати правила цивілізованого вигулу собак мешканцями нашого міста, сформувати культуру вигулу собак. У нас, на жаль, цієї культури немає, але люди вкладають кошти і голосують за проєкт, як-то кажуть, гривнею, тому  це однозначно потрібно містянам.

Ми розуміємо, що встановлення цих станцій не вирішить загалом проблеми відсутності культури, але це буде постійним нагадуванням: якщо ви прибираєте за своїми улюбленцями вдома, то приберіть і на вулиці, у громадських місцях».

, – говорить пані Ірина.

Також важливим завданням є покращення  естетичного вигляду та підтримка санітарно-гігієнічного стану скверів та паркових зон, адже після прогулянок на неприбраних територіях чотирилапі залишають перспективу розмноження небезпечних бактерій.

Особливим є те, що, на відміну від звичайних поліетиленових пакетів, пакетики на станціях є біорозкладними. Питанням вивозу  сміття з контейнерів та подальшою переробкою займатиметься ЕкоВін.

Пані Ірина говорить, що організація підтримала даний проєкт, тому станції будуть своєчасно обслуговуватись спеціалістами. Загалом жінка каже, що встановлення та підтримка таких станцій на належному рівні потребує великої роботи, але дуже тішиться, що змогла отримати допомогу і від міської ради, і від інших організацій, зокрема, амбасадором проєкту стала Марина Сидоріна – голова організації “Екодрайв”.

У реалізації активну участь беруть і маленькі вінничани, троє учениць п’ятого класу жваво підтримали цю ініціативу, вони і яскраво презентували проєкт на «Аукціоні». Пані Ірина дуже тішиться з того, що зовсім юні проявляють зацікавленість. В ефірі радіостанції «Місто над Бугом» вона розповіла, що її 11-річна донька разом з подругами активно долучились до ініціативи.  

«У дітей є чому повчитись, вони у цьому плані більш просунуті та сумлінніші за нас. Так спостерігаєш за ними, вони прибирають за своїми улюбленцями, навіть у парку гуляють у спеціально відведених місцях, а не як ми, дорослі, йдемо де хочемо, робимо, що хочемо».

На закиди щодо того, чи будуть господарі користуватися цими станціями, жінка відповідає, що найголовніше спершу подати власний приклад і переконана, що така ініціатива необхідна нашому місту.

«Коли я збираюсь на прогулянку з песиком, завжди беру з собою вдвічі більше пакетиків, ніж потрібно. Якщо ж бачу господаря, який не поспішає прибирати за своїм улюбленцям, підходжу до нього, прошу прибрати і пропоную пакетик. Зазвичай реакція схвальна і наступного разу вже приходять зі своїми пакетиками та сумлінно прибирають самостійно».

Ірина Баранович разом зі своєю організацією реалізовує багато ініціатив у місті,у тому числі в еко-напрямі. Нещодавно на Вишенському озері у рамках «Купальського пікніку»  проводили конкурс краси та інтелекту для собак. Цим, як зазначила активістка,  також популяризують культуру вигулу собак на Вишенському озері, щоб власники підходили до цієї процедури з усією відповідальністю і прибирали за своїми улюбленцями.

Подібні проєкти  станцій вбиралень для тварин успішно реалізовані місцевими активістами у Львові та Києві.  Жінка сподівається, що ця тенденція буде схвально підтримана і вінничанами.

Фото з Facebook-сторінки Ірини Баранович

Читайте також: У Вінниці відкрили першу станцію “глибокого” сортування сміття. ФОТО

«Цей матеріал підготовлено в рамках Програми міжредакційних обмінів за підтримки Національного фонду на підтримку демократії NED»

 

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.