На Вінниччині з’явився унікальний сміттєпереробний мобільний комплекс. ФОТО

13:46
Автор: Vежа
Become a Patron!

17 жовтня у селі Северинівка, що на Вінниччині, відбулась презентація сміттєпереробного мобільного комплесу, який передбачає сортування сміття на чотири фракції та вміщуватиме 600 кілограм сміття на день.

Як повідомляє Вінницька облдержадміністрація, “мобільний комплекс із переробки сміття  Северинівська ОТГ отримала завдяки проєкту, який було подано на обласний конкурс для фінансування з Державного екологічного Фонду. Ідея була підтримана і профінансована на суму  2, 2 мільйони гривень, з них 15%   – кошти громади”. Організатори зустрічі зазначили, що ця мобільна сміттєсортувальна лінія запрацює вперше в Україні саме у Северинівській сільській ОТГ Вінниччини.

За словами виробників, мобільна лінія для сортування є “універсальним автономним коплексом” для сортування муніципальних відходів та розрахована на роботу на декількох локаціях за відповідним графіком. Потужність комплексу складає 600 кілограмів сміття на день, передбачено чотири фракції – ПЕТ- тара, картон, скло, папір.

Техніка обладнана електро-генератором та “відповідає всім сучасним вимогам поводження з ТПВ та еко-безпеки”.

 

За словами Олега Левченка, керівника Вінницького ЦРМС, “сміттєпереробна лінія – це перспективний напрямок у сфері поводження з ТПВ для ОТГ. На його думку, сьогодні не кожна громада може дозволити собі збудувати стаціонарний переробний комплекс за 10-12 млн грн, крім того, потрібна економічна обґрунтованість таких проєктів, а мобільні лінії на сучасному рівні вирішують проблеми сортування та є порівняно низькозатратними”.

Як прокоментував Андрій Гижко, перший заступник екс-голови ОДА, “проєкт передбачає не тільки придбання сортувальної лінії, а й встановлення відповідних майданчиків, контейнерів,тобто комплексний підхід.

Профінансовано «левову» долю коштів на  технічну лінію, а громада ще має придбати за власні кошти спеціалізовану техніку для пресування, що важливо для формування товарних партій, які дадуть прибуток. Це вихід для сільських громад, адже коли є сім «розкиданих» по території сіл, це зекономить кошти на збиранні сміття.”

Андрій Гижко також зауважив, що “у сільській місцевості  сміття  має певні особливості – біовідходи, як правило утилізуються в домогосподарствах, а  те, що можна  переробити  – це саме ті чотири фракції, які передбачені сміттєсортувальною лінією”.

Своїм досвідом поділився Костянтин Ременюк, сільський голова Ободівської громади, яка вже з 2016 року успішно працює в рамках міжмуніципального співробітництва у сфері  поводження з ТПВ (тверді побудові відходи).

Ми маємо 10 майданчиків  і встановили 30 контейнерів для сортування відходів  – пластик, скло і сухі змішані відходи, – коментує питання сортування сміття в громадах пан Костянтин. – Ще 6 майданчиків плануємо поставити в Ободівці та Бережанах. Сміття сортуємо, пресуємо і накопичуємо, адже  на вартість вторсировини впливає його обсяг. Завдяки  впровадженню сортування засміченість території зменшилась на 70%, а якщо поставити  сортувальну лінію, то 95% сміття буде  перероблюватись.  У даному випадку варто добре розумітись на логістиці, бажано, щоб такі комплекси працювали на 10-15 населених пунктів, це буде економічно вигідно, адже потрібне завантаження і робочої сили , і сировини».

Головне фото: vin.gov.ua

Читайте також: Екологічний “Shuttle”: у Вінниці відкрили другу станцію сортування сміття. ФОТО

Читайте також: У Вінниці відкрили першу станцію “глибокого” сортування сміття. ФОТО

 

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.