На Вінниччині виявили новий штам коронавірусу «Омікрон»

17:23
Автор: Ольга Каплун
Become a Patron!

Вінницький обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ минулого тижня надіслав до вірусологічної лабораторії 30 зразків біологічного матеріалу хворих на COVID-19 для подальшого дослідження. В результаті у 14 випадках виявили штам “Омікрон”. Тож на території Вінниччини циркулює не лише “Дельта”, але й “Омікрон”.

Про це повідомляє Вінницький обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ, а також “Місто над Бугом” з посиланням на завідувача епідвідділу цього центру Степана Томина.

Минулого тижня до вірусологічної лабораторії Центру громадського здоров’я було відправлено 30 зразків. У 14 випадках виявлений вірус “Омікрон”. Його циркуляція виявлена серед жителів Вінниці, Бершадського, Іллінецького і Вінницького районів. Це люди різного віку, різних професій, – розповів завідувач епідвідділу Вінницького обласного Центру контролю та профілактики хвороб, Степан Томин.

Медик наголосив, що серед хворих є до 10-15% вакцинованих, проте перебіг захворювання у них набагато легший.

Окрім цього, на сайті Вінницького обласного лабораторного центру МОЗ України також оприлюднили інформацію, що в результаті проведених досліджень виявлено “Омікрон”. Таким чином у 14 випадках виявили мутований штам коронавірусу “Омікрон”, та в 16 випадках – “Дельту”.

Зважаючи на стрімке зростання захворюваності коронавірусною хворобою, яке розпочалось на 2 тижні поточного року, та результати лабораторних досліджень, які підтверджують витіснення штаму (Дельта), штамом (Омікрон) слід очікувати подальше зростання захворюваності на гостру респіраторну хворобу COVID-19, – йдеться у дописі.

Про “Омікрон”

Також, за повідомленням МОЗу, світові тенденції свідчать про стрімке поширення нового штаму COVID-19 “Омікрон”. Наразі щодо нього ще тривають дослідження, проте вже виокремлюють симптоми, які найчастіше зустрічаються у хворих на вказаний штам.

“Зокрема, у 73% випадків зустрічається нежить, у 67,5% – головний біль, у 63,5% – втома. Також у 60% випадків спостерігається чхання та біль у горлі.

Водночас не виявлено суттєвої відмінності від симптомів штаму “Дельта”, який наразі домінує в Україні. У разі зараження на цей штам, разом із вказаними вище симптомами, також спостерігається кашель (43,5%), хриплий голос (35,7%), озноб чи тремтіння (30%), лихоманка (29,4%), втрата/спотворення нюху та/або смаку (23,7%) тощо.

Попри те що симптоми “Омікрону” здаються схожими на застуду, новий штам також може спричиняти тривалі наслідки для здоров’я, госпіталізацію та летальні випадки. Через стрімке поширення “Омікрону” у небезпеці перебувають ті, хто не пройшов принаймні базового курсу вакцинації проти COVID-19″ – ідеться у повідомленні.

При появі будь-яких симптомів ГРВІ у першу чергу МОЗ радить відразу звертатися до свого сімейного лікаря. Він має надати направлення на тестування на COVID-19. Відповідно, до отримання результатів тестування та під час видимих симптомів варто не відвідувати місць загального скупчення людей та дотримуватись режиму самоізоляції.

У МОЗ також нагадують, що новий штам має менший інкубаційний період, ніж штам “Дельта”. За даними наукових досліджень, в середньому він становить 3 доби.

Ілюстративне фото – poglyad.tv

Читайте також: В Україні спростили доступ до вакцинації від COVID-19 для підлітків

Читайте також: МОЗ: прозорі пластикові маски не є засобом індивідуального захисту

Читайте також: У Вінниці бустерну дозу вакцини від COVID-19 отримали майже 1400 містян

Читайте також: В Україні людям від 60 років дозволили вакцинування бустерною дозою

Читайте також: В пункті вакцинації на вінницькому залізничному вокзалі почали щеплювати бустерною дозою від COVID-19

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.