МОЗ: прозорі пластикові маски не є засобом індивідуального захисту

19:18
Автор: В'ячеслав Луцков
Become a Patron!

Пластикові прозорі маски, які вже тривалий час використовують у сфері обслуговування, в Міністерстві охорони здоров’я не вважають засобом індивідуального захисту.

Про це повідомляється на фейсбук-сторінці МОЗ.

Зазначається, що “про пластикові прозорі «маски» не згадується в жодному документі, що регулює протиепідемічні правила. Натомість необхідно використовувати захисні медичні маски чи респіратори, які повністю закривають ніс та рот”.

– Фактично, люди, які використовують такі пластикові «маски», не мають жодного ефективного засобу індивідуального захисту. Це пов’язано з тим, що такі засоби не щільно прилягають до обличчя, а, відповідно, не захищають від інфікування інших та не убезпечують від зараження того, хто носить такі “маски”, – зазначають в міністерстві.

Через це в МОЗ закликають працівників сфери обслуговування турбуватись про себе й своїх відвідувачів та використовувати ефективні засоби індивідуального захисту.

Зазначимо, що згідно з Державними стандартами України, які регулюють вимоги до засобів індивідуального захисту, передбачено використання захисних щитків, однак вони мають повністю закривати обличчя, зокрема, з боків та по довжині, а також відповідати ряду інших вимог, позаяк вважаються засобами для захисту очей.

Нагадаємо, днями МОЗ опублікувало інформацію про темпи вакцинації від COVID-19 в різних областях України. Так, станом на 9 січня у Вінницькій області вакцинувались 46% дорослого населення. Це десятий показник серед регіонів. Найбільше людей отримали щеплення від коронавірусу у Київській, Полтавській та Дніпропетровській областях.

Ілюстративне фото – cf.shopee.com.br