У Вінниці бустерну дозу вакцини від COVID-19 отримали майже 1400 містян

18:30
Автор: Vежа
Become a Patron!

У Вінниці бустерну дозу вакцини проти COVID-19 отримали 1 399 містян. Вінничани можуть зробити бустерне щеплення у будь-якому пункті, де вакцинують проти COVID-19.

Як йдеться на сайті Вінницької міської ради, оптимальний термін ревакцинації – від 6 до 9 місяців після завершення первинного курсу імунізації незалежно від того, якою вакциною щепилася людина.

За словами директора департаменту охорони здоров’я міськради Олександра Шиша, бустерна доза дозволяє підвищити ефективність вакцини до 90%,

1399 містян вже зробили бустерну дозу від коронавірусу. Отримати її можна в будь-якому пункті чи центрі вакцинації Вінницької міської територіальної громади. Бустерна доза – додатковий захист та можливість якомога менше хвилюватися за своє здоров’я та здоров’я близьких. Адже вона посилює імунну відповідь проти різних штамів коронавірусу. На сьогодні дані свідчать, що ефективність вакцин у запобіганні симптоматичному перебігу COVID-19, зумовленому штамом “Омікрон”, значно нижча у порівнянні з штамом “Дельта” і швидко знижується з часом. Бустерна доза дозволяє підвищити ефективність вакцини до 90%, а відтак запобігти госпіталізації через коронавірус, – цитують в міськраді Олександра Шиша.

Посадовець також зазначає, що для бустерної дози перевага надається м-РНК-вакцинам: Moderna або Comirnaty від Pfizer-BioNTech – незалежно від того, якою вакциною була щеплена людина. Тим, хто отримав перші два щеплення вакциною CoronaVac від Sinovac Biotech, рекомендовано вводити бустерну дозу вакциною Pfizer.

Різниця між додатковою та бустерною дозами

За словами директора департаменту, додаткова доза COVID-вакцини вводиться людям, яким через важкі хвороби дві дози вакцини не дали необхідного захисту. Додаткову вакцину можуть отримати пацієнти з онкологічними захворюваннями, ВІЛ, а також ті, хто переніс трансплантацію органів або лікування великими дозами гормональних препаратів.

Люди з ослабленим імунітетом, яким зараз вводять додаткову дозу вакцини від коронавірусу, теж зможуть отримати бустерну дозу через 3 місяці після додаткової. Ревакцинуватись у Вінниці можна щодня у пунктах щеплень при ЦПМСД та Центрах масової вакцинації населення. Інформація про роботу центрів – за ЦИМ посиланням.

Нагадаємо, в Україні бустерну дозу вакцини проти COVID-19 для осіб старше 18 років дозволили на початку січня. Про це тоді розповів міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.

Підбірку новин щодо коронавірусу, карантину та вакцинації можна знайти на нашому сайті ТУТ.

Ілюстративне фото – www.bbc.com 

Читайте також: У МОЗ дозволили робити додаткове щеплення від COVID-19 людям з ослабленим імунітетом

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.