На Вінниччині рівень води у Дністрі не перевищує критичної межі. ВІДЕО

8:02
Автор: Vежа
Become a Patron!

У південних районах Вінниччини, де існує загроза підтоплення, ситуацію вдається контролювати. Місцеві мешканці та влада роблять укріплення з піску й наразі людей не евакуйовували. Рівень води у Дністрі зменшився й не перевищує критичних позначок.

Станом на 25 червня, рівень води у Дністрі зменшився на 10 сантиметрів й становив 6 метрів 90 сантиметрів. Водночас й досі під водою залишається набережна в Могилів-Подільському. Вода прийшла також у Ямпільський район. Там у деяких селах підтопило городи, однак житлові будинки не постраждали. Про це повідомляє “Суспільне. Вінниця”.

 

У Могилів-Подільському мешканці вулиць, які розташовані найближче до річки, укріплюють свої будинки мішками з піском. Для прикладу, місцевий житель Сергій Трач пам’ятає повінь 2008 року й тому на цей раз підготувався: відвіз родину до батьків, речі переніс на другий поверх, а усі входи до будинку закрив мішками з піском.

– Надали пісок, надали мішки, готуємось – закриваємо проходи скрізь, – розповідає Сергій Трач.

Пенсіонерка Іванна Мальченко ж готується до можливої евакуації, а тому вже зібрала найнеобхідніше – документи та одяг.

У самому місті мішками з піском закрили ливневі каналізації. Однак, за словами начальника Могилів-Подільської Служби порятунку Ігоря Пронько, ситуація – контрольована.

 

– Ми спілкувалися із керівництвом нашої станції у Новодністровську. До них приходить та вода, з якою вони впораються, а нам вони будуть пропускати 2000 кубів. Ми з цим справимося абсолютно. Головне, щоб не було дощу. Для нас критичний рівень води це 8 метрів 62 сантиметри.

У місті ж затопило набережну. Як розповів у сюжеті очільник Могилів-Подільського Петро Бровко, наразі ще надто рано говорити про збитки.

 

– Ми за три доби до цього почали реагувати на ситуацію, працювати з керівництвом Дністровської ГЕС, з керівництвом держави для того, щоб створити запас у водосховищі для прийняття тієї води з Дністра. Нам це вдалося. Ми знизили рівень сховища на 3 метри й почувалися відносно впевнено, хоча й мали певні сумніви у зв’язку з тим, що там падала шалена кількість води. Якщо навіть порівнювати з 2008 роком, то там на 40% води впало більше, ніж було тоді, – розповів мер.

Водночас у соціальних мережах зранку 26 червня публікують світлини з Могилів-Подільського з повідомленням, що рівень води почав спадати.

Крім того, на Ямпільщині, у селі Велика Кісниця, затопило декілька городів. Це сталось через контрольований скид води з Дністровської ГЕС.

Оскільки вода не дійшла до житлових будинків, людей вирішили не евакуйовувати.

На сайті Ямпільської РДА повідомляють, що у зв’язку зі зменшенням кількості опадів, з 14 години 25 червня Дністровська ГЕС зменшила скид води до 1870 кубічних метрів за секунду. Рівень води у річці Дністер становить 5,70 метрів.

ДСНС Вінницької області 25 червня повідомили, що рятувальники спільно з місцевим населенням міст Могилів-Подільський та Ямпіль здійснюють першочергові заходи на випадок підтоплення окремих ділянок та частин міст вздовж річки Дністер. Ситуація знаходиться на контролі органів влади та місцевого самоврядування. Рівень води не перевищує критичних позначок.

Нагадаємо, через сильні зливи в Карпатах та на Буковині, критично піднявся рівень води у Дністрі. Дністровська ГЕС готувалась аварійно скидати воду й ще 24 червня міста Могилів-Подільський та Ямпіль на Вінниччині опинилися під загрозою підтоплення.

Читайте також: Рівень води у Дністрі впав на 10 сантиметрів, в Ямполі можуть відключити водопостачання. ФОТО

Читайте також: В Ямполі починається підтоплення вулиць, людей готують до евакуації. ФОТО

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.