Рівень води у Дністрі впав на 10 сантиметрів, в Ямполі можуть відключити водопостачання. ФОТО

10:02
Автор: Юлія Плахтій
Become a Patron!

Станом на 7:30 25 червня рівень води у річці Дністер становить 6,90 метрів. Збільшення рівня води не лише не передбачається: він ще й впав на 10 сантиметрів.

Про поточний рівень води в річці повідомила Могилів-Подільська міська рада на своїй фейсбук-сторінці. Також зазначено, що скиди на Новодністровській ГЕС становлять 2050 кубічних метрів на секунду.

“У разі підвищення рівня води вище 7 метрів ми матимемо 4 години поки вода дійде від Дністровської ГЕС до Могилева-Подільського. Це дасть нам змогу вчасно відреагувати і бути готовими вчасно відреагувати та контролювати ситуацію” – йдеться у повідомленні міськради.

О 7:15 Ямпільська районна державна адміністрація повідомила, що станом на 6 та 7 годину ранку рівень води у річці Дністер становить 5,90 метра. Скиди на Новодністровській ГЕС – 2050 кубометрів на секунду.

“За результатами моніторингу по району маємо лише підтоплені городи та під’їзні дороги. Ніч з 24 на 25 червня ми пережили з великою тривогою і сподіваємось, що 2008 рік не повториться. Кожної години рівень води у річці Дністер підіймався на 10 см. Усі небайдужі до страшної стихії цікавилися приростом паводка, допомагали, хто порадою, а хто конкретними діями” – йдеться у повідомленні.

Зазначено, що РДА та органами місцевого самоврядування (Михайлівки, Гальжбіївки, Порогів, Цекинівки, В.Кісниці та м. Ямполя) вживалися всі можливі заходи з недопущення масового підтоплення.

Окрім того, Головне управління Державної служби з надзвичайних ситуацій України у Вінницькій області о 8:47 повідомило, що рівень води у Дністрі впав на 10 сантиметрів.

Зазначено, що скид води стабільний. Рятувальники запевняють, що постійно моніторять берегову лінію та дренажні системи Могилів-Подільського.

 

Разом із тим, на Фейсбук-сторінці Ямпільської міської ради комунальне підприємство «Ямпільводоканал» повідомляє мешканців про необхідність зробити запаси води.

“У зв’язку з можливістю затоплення свердловини №6 для забору води, є ймовірність відключення централізованого водопостачання. Рекомендуємо мешканцям міста зробити запаси води” – йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, через сильні зливи в Карпатах та на Буковині, критично піднявся рівень води у Дністрі. Оскільки Дністровська ГЕС готується аварійно скидати воду, вчора міста Могилів-Подільський та Ямпіль на Вінниччині опинилися під загрозою підтоплення.

Декілька зон у Могилеві-Подільському, які опинилися під загрозою підтоплення, підкріпили мішками з піском. Також у місті підготували необхідний продовольчий резерв та визначили місця для евакуації людей.

 

 

Міський голова Вінниці Сергій Моргунов вчора повідомив, що Вінниця готова надати допомогу Могилеву-Подільському та Ямполю, які опинилися під загрозою підтоплення. Також вчора очільник області Сергій Борзов терміново виїхав у прикордонні райони, де виникла загроза підтоплення.

Також нагадаємо, що раніше Український гідрометцентр оголосив штормове попередження. У повідомленні йдеться, що за рішенням онлайн-засідання робочої групи Міжвідомчої комісії за участі спеціалістів-гідрологів Українського гідрометцентру, щодо пропуску дощового паводку на Дністрі, протягом 24-25 червня вирішено підвищити базисний середньодобовий скид із Дністровської ГЕС та встановити витратою 2000 м3/с.

При цьому рівень води Дністра у створі поста Могилів-Подільський може піднятися до небезпечних відміток початкового затоплення водами р. Дністер прирічкових ділянок та окремих об’єктів у районах міст Могилів-Подільський, Ямпіль (Вінницька обл.) та окремих населених пунктів у Вінницькій області, прилеглих до русла річки.

Читайте також: Зони підтоплення у Могилеві-Подільському підкріплять мішками з піском

Читайте також: “Під загрозою підтоплення”: Моргунов заявив, що Вінниця готова надати допомогу Могилеву-Подільському та Ямполю

Фото з Фейсбук-сторінки ГУ ДСНС у Вінницькій області

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.