На Вінниччині планують закупити ще 100 автомобілів екстреної медичної допомоги

10:47
Автор: Юлія Плахтій
Become a Patron!

Вінниччину включено до програми Міністерства охорони здоров’я, завдяки чому область на умовах співфінансування отримає майже сотню нових автомобілів екстреної медичної допомоги. 

Як повідомляє Вінницька облдержадміністрація, про це розповів очільник ОДА Валерій Коровій на апаратній нараді з керівниками департаментів та служб. Водночас, оскільки програмою передбачено співфінансування, а потреба існує у 180 авто – в області шукатимуть можливості виділити частину коштів з обласного бюджету.

– Відповідно до листа Міністерства охорони здоров’я України Вінниччину включили до програми спрямованої на покращення роботи екстреної медичної допомоги, зокрема щодо закупівлі майже 100 нових автомобілів, – каже Валерій Коровій. – Враховуючи потребу для області у 180 автомобілів – це кардинально може змінити ситуацію. Але ми маємо виділити з обласного бюджету певну суму співфінансування для закупівлі цих авто. Саме тому необхідно спрацювати таким чином, аби віднайти ці кошти в обласному бюджеті.

Також у рамках наради говорили й про інші аспекти медицини в області. Зокрема заступниця директора Департаменту охорони здоров’я ОДА Надія Марусяк повідомила, що порівняно з минулим тижнем кількість захворілих на кір зменшилась на 40 випадків, а рівень захворюваності на ГРВІ та грип на 30% нижче епідемічного порогу.

Натомість посилились ускладнення від зазначених захворювань, зокрема пневмонії. Наразі всі необхідні медикаменти, такі як антибактеріальні та противірусні засоби наявні в достатній кількості, а також є тести на грип, що дає змогу вчасно виявляти хворобу та призначати противірусну терапію.

Нагадаємо, у листопаді минулого року Вінницька ОДА на умовах співфінансування з Державним фондом регіонального розвитку придбала три реанімобілі. Ще дві автівки в якості гуманітарної допомоги надала Китайська народна республіка.

 

Читайте також: Вінниччина отримала п’ять реанімобілів для надання екстреної медичної допомоги. ФОТО