На Вінниччині громада ПЦУ будує “тимчасовий храм” через те, що не можуть потрапити у сільську церкву. ФОТО

11:53
Автор: Vежа
Become a Patron!

Громада Православної церкви України почала будівництво окремого “тимчасового” храму у селі Лука-Мелешківська. Як відомо, віряни ПЦУ не можуть потрапити у колишній храм через протидію  Московського патріархату.

Як повідомляє “Вінницько-барської єпархії УПЦ Православної церкви України” на своєму сайті, 14 червня відбулося освячення хреста на місці початку будівництва тимчасового храму у селі Лука-Мелешківська, Вінницького району.

Як ідеться у дописі, ще у січні 2019 року громада ухвалила переважною більшістю голосів рішення приєднатися до Православної Церкви України, але впродовж цього часу віряни ПЦУ не можуть користуватися храмом через сутички з прихильниками УПЦ Московського патріархату.

Будівництво буде здійснюватися силами релігійної громади місцевого Свято-Преображенського храму.

– Продовжуючи відстоювати свої права в судах, релігійна громада вирішила побудувати тимчасовий храм, в якому можна буде молитися восени та взимку, не потерпаючи від негоди і холоду, як це було минулого року, – ідеться у повідомленні. 

 

Потім цей тимчасовий храм планують використовувати як недільну школу, кажуть представники громади. Наступної неділі, отець Віктор Чверкун з парафіянами звершить Божественну літургію на місці майбутнього храму.

Нагадаємо, в Луці-Мелешківській тривалий час продовжується протистояння між релігійними громадами Православної церкви України та Російської православної церкви.

Додамо, що начальника Управління у справах національностей та релігій Вінницької ОДА Ігоря Салецького звинувачували в тому, що він зареєстрував перехід громад в Луці-Мелешківській та на Ямпільщині з Московського патріархату до ПЦУ з порушеннями закону.

Читайте також: Релігійний скандал на Вінниччині: Салецький звернувся до міністра Авакова з відкритим листом

Читайте також: Московський патріархат погрожував відставкою Коровію біля Вінницької ОДА. ФОТО

Читайте також: Після сутичок церкву в Луці-Мелешківській взяли під цілодобову охорону. ВІДЕО

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.