На Вінниччині фермерське господарство самовільно зайняло землі історико-культурного призначення

16:12
Автор: Vежа
Become a Patron!

На Вінниччині фермер самовільно зайняв землі історико-культурного призначення для ведення господарства. Тепер він має відшкодувати понад 200 тисяч збитків. 

Як повідомляють у прокуратурі Вінницької області, на території Погребищенської територіальної громади фермерське господарство самовільно зайняло під сільськогосподарське виробництво 27 гектарів земель історико-культурного призначення державної власності. На цих землях було розташоване поселення черняхівської культури. Його занесено до державних списків пам’ятників культури місцевого значення.

Надалі фермерське господарство звільнило самовільно зайняту земельну ділянку, однак вони не відшкодували заподіяну державі шкоду.

Вінницька обласна прокуратура подала позовну заяву до Господарського суду Вінницької області про стягнення з фермерського господарства шкоди, спричиненої самовільним зайняттям земельної ділянки. Суд відмовив у задоволенні позову прокурора, відтак прокуратура подала апеляційну скаргу щодо цього рішення.

Вже Північно-західний апеляційний господарський суд задовольнив скаргу прокурора, скасувавши рішення першої інстанції та ухвалив нове рішення. З фермерського господарства стягнуть 212 тисяч гривень збитків.

Читайте також: На Вінниччині вкотре розорали особливо цінні історичні землі

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.