На Вінниччині вкотре розорали особливо цінні історичні землі

14:33
Автор: Дар'я Гоц
Become a Patron!

Оновлено: 30 Липня 2018, в 13:34

Аграрії Вінниччини все ніяк не залишать археологічні пам’ятки регіону у спокої. Нещодавно у Бершадському районі винахідливий підприємець самовільно захопив частину земель історико-культурного призначення для того, аби засіяти сільгоспкультури.

Керівник одного із сільськогосподарських товариств регіону, ухиляючись від документального встановлення  меж орендованих земельних ділянок, умисно зайняв та незаконно використовував ділянку історико-культурного призначення площею 3 гектари. Саме вона містила пам’ятку археології – поселення  трипільської  культури IV-II тисячоліття до  нашої  ери, повідомляє прес-служба Прокуратури у Вінницькій області.

До перевірки факту використання вказаної земельної ділянки залучили фахівців Головного управління Держгеокадастру у Вінницькій області, також  здійснювались тимчасові доступи до відповідних документів на підставі ухвал слідчого судді, проводились допити визначених у вказівках процесуального керівника осіб.

Під час досудового розслідування вдалося з’ясувати, що особливо цінну землю розорювали та засіяли  сільськогосподарською культурою. Щоправда, врожай вже встигли зібрати.

Самовільне зайняття земельної ділянки особливо цінних земель (ч.2 ст.197-1) передбачає кримінальну відповідальність у вигляді обмеження волі на строк від двох до чотирьох років або  позбавлення волі на строк до двох років.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На Вінниччині мародери розграбували скіфську могилу. ФОТО

Нагадаємо, що минулого року стало відомо про подібний факт – Скіфські кургани в селі Ладижинські Хутори розорали та засіяли буряками. Ситуація на курганах повторилась і цього року, однак тепер древні скіфські поховання засіяли горохом.

Тоді розголос ситуація отримала завдяки активістам з ГО «Народний центр екологічного контролю». Її голова Володимир Катеринич повідомив, що з приводу такого використання цінних земель вони неодноразово зверталися до правоохоронних органів.

– В аналогічному стані знаходяться й інші пам’ятки археології в області, які також розорані, засіяні та піддаються впливу господарського сектору. Орендаторів ніхто не притягує до відповідальності та не застосовує штрафні санкції за порушення законодавства. То ж будемо ще раз звертатись і в правоохоронні органи і до органів державної влади по цьому питанню, – зазначав раніше Володимир Катеринич.