На Вінниччині для диких тварин щодня наповнюють понад тисячу годівниць і 600 підгодівельних майданчиків. ФОТО

16:10
Автор: Vежа
Become a Patron!

Щодня для підгодівлі диких тварин лісівники Вінниччини наповнюють кормами є 1099 годівниць, 2073 солонці та 648 підгодівельних майданчиків. Усе – для того, щоб тварини та птахи змогли пережити зиму.

На сайті Вінницького обласного управління лісового та мисливського господарства повідомили, що лісівники виготовляють та встановлюють підгодівельні майданчики та годівниці далеко від трас та населених пунктів. А підгодівлею займаються упродовж всієї холодної частини року – протягом 100-120 днів.

Наприклад, у 2021 році держлісгопи Вінниччини для підгодівлі диких тварин заготовили таке:

– більш як 300 тонн сіна,
– понад 120 тисяч штук гіллячкового корму (з різних порід дерев та трав’яних рослин: липа, верба, кропива, топінамбур),
– майже 200 тонн кукурудзи в качанах,
– 150 тонн зерна ячменю, вівса та зерновідходів,
– майже 180 тонн коренеплодів, для мешканців вольєрів – жолуді.

 

Повідомляється, що корми розвозять щодня за сталим розкладом (особливо – у мороз та при великих снігопадах), щоб тварини звикали до режиму і знали, де можна завжди знайти поживу. Кормову базу лісгоспи Вінницького ОУЛМГ заготовляють самостійно, а сіль закуповують.

– В угіддях створюють кормові ремізи – це спеціальні ділянки, де висівають для тварин багаторічні трави, зернові, які залишають для харчування тварин незібраними, приміром, кукурудзу, топінамбур. Тут звірина може самостійно добувати корм природним способом, не пошкоджуючи взимку молоді лісові культури, – повідомили у пресслужбі Вінницького ОУЛМГ.

Мисливствознавці наголошують, що підгодівля допомагає дичині вижити у сувору пору року, адже у засніжені та морозні зими погіршуються умови добування корму, тварини не можуть дістати з-під товщі снігу та криги ніякої поживи. Від’ємні температури вимагають витрат додаткових калорій. І це призводить до підвищення смертності або надмірного виснаження диких тварин. Вони тоді стають легкою здобиччю для хижаків, уразливі до хвороб. А ще підгодівля утримує дичину від міграції, дозволяє звірині успішно перезимувати та привести навесні здорове молоде потомство (джерело – vinwood.gov.ua).

 

 

 

 

Фото – vinwood.gov.ua

Читайте також: Тульчинські лісівники змайстрували сучасну годівницю для зайців, козуль, кабанів і птахів. ФОТО

Читайте також: На Вінниччині протягом року вполювали 26 вовків та близько трьох тисяч лисиць

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.