На Вінниччині протягом року вполювали 26 вовків та близько трьох тисяч лисиць

11:22
Автор: Vежа
Become a Patron!

Протягом 2021 року мисливці у лісах Вінниччини вполювали 26 вовків, що, за повідомленням лісівників, є рекордною кількістю. Також було впольовано 2784 лисиці, які нерідко забігали протягом року не лише в села, а й в міста. 

Як йдеться на Facebook-сторінці Вінницького обласного лісового та мисливського господарства, збільшення кількості лисиць та вовків відповідно зменшує кількість диких тварин у лісах та загрожує поширенням сказу. Тому, за словами лісівників, потрібно штучно регулювати популяції хижаків.

Так, протягом року було впольовано 11 вовків під час полювання мисливцями в угіддях Вінницького ОУЛМГ, а також 15 – в мисливських угіддях УТМР (українського товариства мисливців та рибалок – прим. авт.).

Найбільше вовків – шістьох – вполювали в колишньому Бершадському районі. Також їх уполювали в лісах колишніх Крижопільського, Піщанського, Іллінецького, Тростянецького, Погребищенського та Могилів-Подільського районів.

Вовк, попри стереотипний образ українських казок, відзначається неабияким розумом та хитрістю. На вовків влаштовують спеціальні полювання, коли випадає сніг. Відслідкувати вовків можна за слідами на снігу. Якщо слід не вийшов за межі ділянки, її обвішують стрічкою з яскраво-помаранчевими прапорцями. Вовк боїться цього кольору, тому не перестрибне перепони і виявиться у пастці. Вовки часто мігрують на великі відстані, – зазначається в управлінні.

Вовчий слід у порівнянні

Водночас, лисиць в області впольовано 2784, з них – 696 добуто в угіддях Вінницького ОУЛМГ. Найбільше лисиць добуто на Козятинщині (110 голів), в Тульчинському (83) та Гайсинському районах (54). Також на Немирівщині мисливці вполювали одного шакала.

Водночас, за повідомленням лісівників, наразі для мисливців не є популярним полювання на лисицю. Однак, їх стало настільки багато, що люди зустрічають хижаків цього виду навіть у Вінниці.

Читайте також: На вулицях та біля багатоповерхівок: у Вінниці знову помітили лисиць. ВІДЕО

Читайте також: Не бояться авто та полюють на котів: на вінницьких вулицях помітили лисиць. ВІДЕО

Часто можна побачити лисячі трупи обабіч доріг, і не факт, що не заражені сказом. У цьому році у Крижопільському лісгоспі та Тульчинському ЛМГ преміювали мисливців патронами за добутих хижачок. А в Крижополі за добутого вовка встановили винагороду – одну тисячу гривень, – додають в лісомисливському господарстві.

 

Чому в Україні дозволене полювання на хижаків

За повідомленням лісівників, зависока щільність шкідливих хижаків останнім часом спостерігається майже в усіх областях України. Цей показник контролюється згідно санітарно-ветеринарних норм. Щороку видається певна кількість дозволів на добування хижих та шкідливих тварин. Зазначається, що регулювання чисельності хижаків та шкідливих тварин важливе для профілактики сказу. У більшості, серед диких тварин на сказ хворіють м’ясоїдні та всеїдні тварини (лисиці, вовки), фіксують поодинокі випадки захворювання у тхорів, борсуків, куниць. Велика роль у розповсюдженні вірусу сказу належить безпритульним тваринам, особливо собакам та котам. Лисиця, хвора на сказ, може зайти в населений пункт і напасти на домашню тварину чи людину.

Сказ – це небезпечне інфекційне захворювання, яке передається через укуси та ослинення і у разі відсутності лікування у найкоротші терміни призводить до 100-відсоткової смерті.

Також надмірна кількість шкідливих хижаків негативно впливає на стан фауни. Бродячі собаки, коти, вовки знищують новонароджених малюків козулі, зайця та інших тварин.

Фото – з Facebook-сторінки Вінницького ОУЛМГ

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.