На Вінниччині 26 тисяч боржників по сплаті аліментів

9:37
Автор: Микола Геркалюк
Become a Patron!

Після набрання чинності законом, який вдосконалив порядок примусового стягнення заборгованості по сплаті аліментів, ДВС у Вінницькій області вдалось стягнути 2 мільйони гривень з боржників.

Як повідомляє Вінниця.info, один з боржників аби уникнути потенційних обмежень за заборгованість по аліментах, одразу сплатив 75 тисяч гривень. На даний момент на Вінниччині нараховується 26 тисяч боржників по сплаті аліментів, близько 5 тисяч з них мають заборгованість довше шести місяців.

06 лютого 2018 року набрав чинності Закон України № 2234-VIII “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту прав дитини на належне утримання шляхом вдосконалення порядку примусового стягнення заборгованості зі сплати аліментів”.

Він спрямований на посилення відповідальності батьків, які не беруть участі у вихованні дитини або ухиляються від сплати аліментів.

На даний час, завдяки цим змінам в Законі, за наявності заборгованості зі сплати аліментів понад шість місяців державний виконавець самостійно може винести постанову яка обмежуватиме боржника у праві виїзду за межі України, у праві керування транспортним засобам, у праві користування вогнепальною мисливською, пневматичною та охолощеною зброєю, пристроями вітчизняного виробництва для відстрілу патронів, споряджених гумовими чи аналогічними за своїми властивостями метальними снарядами несмертельної дії, а також обмежити боржника у праві полювання.

– В Ямпільскому районі боржник має заборгованість по сплаті аліментів біля 80 тис. гривень. При цьому чоловік має доходи, працює, є власником двох фірм, користується автомобілями, але ухиляється від судового рішення і не сплачує аліменти. Він найняв декілька адвокатів, кожну процесуальну дію оскаржує і принципово не платить. На сьогодні взяли під особистий контроль, утворили виконавчу групу, щоб вжити заходів, аби погасити заборгованість, – розповів керівник управління Державної виконавчої служби у Вінницькій області Олександр Чорнобай.

Також серед боржників є депутат селищної ради із заборгованістю в 26 тисяч гривень. Постанова про стягнення аліментів знаходиться за його місцем отримання пенсії. Відраховується 20% від загального розміру пенсії.

За слова Олександра Чорнобая створено мобільну групу, яка виїжджає в райони для того щоб провадити роз’яснювальну роботу.  

Фото: http://legalclinic.nlu.edu.ua