× Пошук публікацій на Veжa
× Пошук публікацій на Veжa

На Соборній лишається ще понад сотня “неправильних” вивісок: повну “зачистку” обіцяють до кінця вересня

15:57
Автор: Юлія Плахтій

Попри обіцянки чиновників, що до 1 вересня будуть демонтовані усі “неправильні” вивіски на вулиці Соборній, на центральні вулиці міста досі залишається 110 інформаційних табличок, що підлягають демонтажу. 

Щоб дізнатися, чому склалася така ситуація та коли врешті центральна вулиця міста буде очищена повністю – журналісти Vежі надіслали Вінницькій міській раді інформаційний запит. Виявилося, що ті підприємці, хто “спізнюється”, досі узгоджують проекти зі своїми “основними філіалами”.

Нагадаємо, що ще 8 червня було презентовано комплексну схему розміщення вивісок на центральній вулиці міста Соборній. Підприємці мали три тижні, щоб звернутись до Департаменту архітектури з приводу приведення своїх вивісок до існуючих норм. Повідомлялося, що демонтажу підлягають 400 вивісок

Проте вже в липні розпочалися роботи з демонтажу «неправильних» вивісок. Зазначимо, що йдеться про демонтаж вивісок, які не відповідають вимогам «Положення про встановлення вивісок в м. Вінниця» та «Комплексній схемі розміщення вивісок по вул. Соборній в м. Вінниці».

Читайте також: На Соборній почали демонтувати вивіски, котрі псують вигляд фасадів. ФОТО

Як повідомляв Vежі очільник Департаменту архітектури ВМР Олександр Рекута, станом на 6 вересня у Вінниці демонтажу підлягають ще 126 вивісок.

У відповіді міської ради на наш запит повідомляється, що “суб’єкти підприємницької діяльності, філії (відділення) яких розташовані по вулиці Соборній, надали відповідні гарантійні листи із зазначенням термінів демонтажу вивісок“. Водночас, з відповіді не зрозуміло, про які конкретно терміни йдеться. Проте зазначено, що у разі порушення цих термінів, виконавчий комітет міськради прийматиме рішення про примусовий демонтаж.

Демонтаж встановлених із порушеннями вивісок, які не були демонтовані до 01.09.2018 року буде здійснено суб’єктами підприємницької діяльності у відповідності до термінів зазначених в гарантійних зобов’язаннях.

У випадку порушення термінів гарантійного зобов’язання, на підставі п. 12,13 рішення виконавчого комітету від 28.09.2017р. № 2225 «Про затвердження Положення про встановлення вивісок у м. Вінниці» в новій редакції, демонтаж вивісок встановлених із порушеннями буде здійснено на підставі прийнятого виконавчим комітетом міської ради рішення про демонтаж встановленої із порушеннями вивіски та відновлення фасаду будівлі або споруди відповідно до затверджених актів засідання комісії з питань демонтажу вивісок на території міста Вінниці, встановлених із порушеннями.

Робота Комісії здійснюється за результатами надходження відповідних матеріалів для розгляду. Результати роботи комісії оформляються актом” – йдеться у відповіді на запит.

За додатковими роз’ясненнями журналісти Vежі звернулися до заступника головного архітектора Вінниці, Євгена Совінського. Він зазначив, що стосується гарантійних зобов’язань, то у більшості випадків йдеться про доволі стислі терміни. Максимальний час, який надається нині підприємцю на демонтаж тієї чи іншої вивіски – два тижні.

– Процес очищення Соборної від вивісок, що не відповідають нормам – складніший, аніж здається, – говорить Євген Совінський. – Частина підприємців, які надали гарантійні зобов’язання, мають узгодити нові вивіски зі своїми центральними офісами, а також знайти компанію-виконавця. Станом на 10 вересня можна стверджувати, що вивісок, які підлягають демонтажу – 100-110 одиниць. Думаю, що протягом найближчих двох-трьох тижнів вулицю Соборну вдасться очистити повністю.

У відповіді на інформаційний запит теж зазначено, що причиною того, що підприємці не встигли усе виконати до 1 вересня є саме необхідність погодження проектної документації з основним філіалом, необхідність погодження закладання відповідних коштів, а також час для проходження при потребі відповідних процедур про призначення виконавця робіт по виготовленню та демонтажу вивіски.

Також за словами Євгена Совінського, частина підприємців, які мають бізнес на Соборній, досі ховаються та ігнорують необхідність заміни вивісок, ще у частині з цих 100-110 випадків тривають “попереджувальні” роботи (надсилання листів та наклеювання повідомлень на об’єкти) або ж розпочинаються роботи з виготовлення проектів нових вивісок. 

Що ж стосується вивісок, які все ж демонтували, зазначено, що в центральній частині міста станом на 3 вересня демонтовано 254 одиниці (зовнішні вивіски, інформаційні таблички, вивіски-кронштейни, тощо). Повідомляється, що з них 17 були демонтовані примусово, за результатами засідань Комісії з питань демонтажу та рішення виконавчого комітету від 16.08.2018р. №1773 «Про затвердження актів комісії з питань демонтажу встановлених із порушеннями вивісок на території міста Вінниці та їх демонтаж».

Надається також перелік будинків, з фасадів яких було демонтовано інформаційні таблички, вивіски-кронштейни тощо:

– парна сторона вулиці Соборної, будинки № 88, 76, 66, 64, 58, 52, 50, 46, 44, 38, 34, 28, 20; частково 92, 84, 82, 80, 56, 26;

– непарна сторона вулиці Соборної, будинки № 25, 29, 41, 73, 75, 81, 85, 91, 101; частково 33, 35, 35/2, 43, 53, 53-А, 69, 71, 89, 97.

Також на сайті Вінницької міської ради сьогодні було оприлюднено Рішення виконавчого комітету від 6 вересня про черговий демонтаж “неправильних” вивісок. Зокрема вивіски будуть демонтовані протягом 10 календарних днів (до 16 вересня), а власникам об’єктів – потрібно буде здійснити роботи по відновленню фасаду після демонтажу.

Йдеться про вивіски за наступними адресами:

– Зовнішня вивіска «Продуктовий дворік 0-24» та вивіска-кронштейн «Продуктовий дворік 0-24», за адресою: вул. Соборна № 80 «Продуктовий дворік 0-24»

– Зовнішня вивіска «Miller Flori квіти, подарунки», за адресою: вул. Соборна № 76, 80 (розміщена між будинками)

– Зовнішня вивіска за адресою: вул. Соборна, 53а – «Victoria`s Secret» на фасаді будинку, 3 площини (розміщені на рівні першого поверху);

– Зовнішні вивіски за адресою: вул. Соборна, 53а – «і Реоріе» на фасаді будинку, 3 площини (розміщені на рівні першого поверху), об’ємних літер на фризі та кронштейн, всього – 5 площин;

– Зовнішні вивіски ТОВ «Оніксмед»- «Аптека низьких Ц», за адресою: вул. Соборна, 35 – 7 площин (розміщених на рівні першого поверху);

– Зовнішні вивіски клініки «МЕДЕСТЕТ» за адресою: вул. Соборній № 92 – 8 площин: на фасаді будинку, (розміщених на рівні 2-го поверху 6 – площин, розміщених на рівні 1-го поверху – 2 площини «МЕДЕСТЕТ косметологія»);

– Зовнішні вивіски ТОВ «Споживчий центр» – «Швидко гроші» за адресою: вул. Соборній № 33. Всього 4 площини: на фасаді будинку, (розміщених на рівні 1-го поверху 3 – площини, розміщених на рівні 1 -го поверху – 1 площина, вивіска-кронштейн «гроші»);

– Зовнішню вивіску «магазин Юлія косметика» за адресою: вул. Соборна, 46/Оводова,53 – на фасаді будинку, 1- площина (розміщену на рівні першого поверху).

Детально прочитати про комплексну схему розміщення вивісок на центральній вулиці міста Соборній можна за цим посиланням.

Нагадаємо також, що раніше міський голова Вінниці Сергій Моргунов у ексклюзивному інтерв’ю зазначив Vежі, що у місті тривають роботи з наведення порядку, в тому числі це стосується й рекламних вивісок.

За словами очільника міста, порівняно із наприклад 2012 роком, коли було близько 750 рекламних носіїв різних форм, розмірів та у 2-3-4 «поверхи» – нині Вінниця все ж очищується.  Повне інтерв’ю із міським головою можна прочитати за цим посиланням.

Вгору

Дякуємо!

Тепер редактори знають.