На Сабарівському кладовищі збудують колумбарій

9:22
Автор: Vежа
Become a Patron!

У Вінниці продовжать будівельні роботи на Сабарівському кладовищі. З бюджету на це виділяють ще понад 40 мільйонів гривень.

Попередня вартість будівництва кладовища по Сабарівському шосе становить 40 131 589 гривень. Замовник робіт — Департамент комунального господарства та благоустрою міської ради.

Згідно із тендерною документацією, передбачено значний обсяг робіт. Зокрема, на першій черзі будівництва необхідно буде побудувати будівлю охорони та підвести до неї електрику, опалення та систему зв’язку. На території кладовища встановлять 14 ліхтарів, проведуть кабельні лінії, а також мережі водопостачання та каналізації. Використовуючи бульдозери, виконають вертикальне планування території.

Крім цього, ще подбають про озеленення та благоустрій. Заасфальтують доріжки та тротуари, очистять ділянки від сміття й на алеях у секторах поховань посіють газонні трави та висадять 41 тую. Також облаштують спеціальні майданчики для сміття з огорожею і там встановлять 24 контейнери. На дорогах навколо секторів також будуть лавки, сміттєві урни.

Стосовно другої черги будівництва кладовища, там необхідно буде підготувати територію, провести зовнішні мережі освітлення та електропостачання, аби встановити 20 ліхтарів, а також мережі водопостачання та каналізації. Щодо озеленення та благоустрою, тут передбачено висадити 200 туй, встановити майданчики для сміття зі 65 контейнерами, облаштувати дороги навколо секторів з лавками та урнами.

Під час другої черги робіт також збудують колумбарій — меморіальну стіну (або інше сховище) з нішами для зберігання урн з прахом після кремації.

Вказано, що виконати всі будівельні роботи з січня 2020-го до листопада 2021-го року. Наразі ще приймаються тендерні пропозиції, а відкритий аукціон з визначення виконавця робіт запланований на 30 січня.

Нагадаємо, що роботи з облаштування цвинтаря на ділянці між Сабаровом та мікрорайоном “Академічний” розпочались у 2017 році. Це викликало обурення місцевих мешканців, які не бажали такого “сусідства” та неодноразово перекривали дороги, мітингували поблизу міської ради,  а також намагалися заблокувати будівництво.

Читайте також: На нове кладовище біля Сабарова та «Академічного» виділили понад 40 мільйонів

Читайте також: Бунт живих проти мертвих: мешканці Сабарова не хочуть цвинтаря під боком

Читайте також: Польова блокада: мешканці Сабарова не пішли на діалог з мерією і вигнали з поля екскаватор

Читайте також: Поле бою на Сабарові: хронологія сутичок 29 серпня. ФОТО, ВІДЕО

Читайте також: Як протестувальники з вінками і похоронним маршем “штурмували” міську раду. ФОТОРЕПОРТАЖ

Читайте також: “Між небом та землею”: як вінничани ставляться до сусідства із кладовищами

Читайте також: Місць для похованнь у Вінниці лишилося на два тижні: мешканці Сабарова продовжують блокувати будівництво нового кладовища

Читайте також: На Сабарові освятили майбутнє кладовище і встановили хрест. ФОТО

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.