Польова блокада: мешканці Сабарова не пішли на діалог з мерією і вигнали з поля екскаватор

14:55
Автор: Андрій Качор
Become a Patron!

Мешканці мікрорайону Сабарів, частина з яких продовжує протестувати проти спорудження нового вінницького цвинтаря, сьогодні відмовилися утворити робочу групу для вирішення конфлікту з представниками мерії.

Близько 10:30 на поле, де мають облаштувати нове кладовище і де зараз сабарівчани блокують будівельну техніку, прибув заступник міського голови Вінниці Микола Форманюк. Він намагався ще раз пояснити протестувальникам позицію мерії та переконати присутніх про безпечність кладовища на цьому місці. Окрім цього, п. Форманюк запропонував протестувальникам обрати з-поміж себе кількох представників, які могли би увійти до робочої групи разом з представниками мерії, аби спробувати конструктивно вирішити конфлікт.

Місць для похованнь у Вінниці лишилося на два тижні: мешканці Сабарова продовжують блокувати будівництво нового кладовища

 

 Діалогу протестувальників з чиновниками не вийшло: після тривалої словесної перепалки натовп почав скандувати “Ганьба!” та “Банду геть!”, після чого Микола Форманюк покинув територію майбутнього будмайданчику та на автівці поїхав в бік центру міста.

     

Тим часом територія блокади розширилася: людські “блокпости” з’явилися вже не лише над дорогою, а й значно далі у полі: туди сьогодні заїхала частина техніки, яку протестувальники відразу заблокували.

     

Факт просування техніки вглиб поля ще більше збурив людей: один з екскаваторів близько десятка чоловіків на очах кореспондентів Vежі буквально виганяли у бік траси. Аби уникнути конфлікту, водій без особливих сперечань відігнав машину подалі.

   

Наразі на території поля встановлені намети та збудована тимчасова дерев’яна конструкція, в якій протестувальники ховаються від сонця. Також на землі видно сліди від вогнищ: мешканці Сабарова охороняють територію від заїзду техніки навіть вночі. У той же час працівники поліції, які тут постійно чергують у великій кількості, в конфлікт не втручаються, натомість лише охороняють техніку від можливих пошкоджень.

   

Сьогодні протестувальники почали позначати один одного скотчем з написами, аби відрізняти протестувальників від, як стверджують люди, можливих провокаторів.

Нагадаємо, що конфлікт навколо будівництва триває вже понад тиждень: мешканці мікрорайону Сабарові виступають категорично проти появи цвинтаря на цьому місці, вказуючи на те, що продукти розкладання тіл нібито можуть потрапити у Південний Буг. Окрім того людям не подобається, що повз їхні будинки будуть проїжджати похоронні процесії.

Чиновники ж у свою чергу  стверджують, що мають усі необхідні дозволи та висновки для початку будівництва, гарантують забезпечення навколо кладовища санітарної зони та пропонують знайти компромісне рішення, яким би Сабарів отримав реалізацію певних інфраструктурних проектів, а протестувальники натомість розблокували будівництво. Однак блокадники наразі не йдуть на жодні перемовини та заявляють, що продовжать блокування попри все.

 

Раніше повідомлялося, що у зв’язку з неможливістю відкрити нове кладовище, невдовзі у Вінниці не буде де ховати небіжчиків: попередній цвинтар на Сабарові вже закрито, а кладовище в Луці Мелешківській зможе здійснювати поховання лише кілька днів.

Фото Андрія Завертаного