На порятунок Мурів міська рада планує виділити 2 мільйони гривень

16:54
Автор: Віталія Мазур
Become a Patron!

Аби врятувати пам’ятку національного значення – вінницькі Мури – міська рада виділить на це з бюджету 2 мільйони гривень.

Відповідне рішення депутати збираються ухвалити під час чергової сесії, яка відбудеться 24 березня.

Вінницька ОДА просить міську раду «скинутися» на реконструкцію Мурів

Вінницькі мури – комплекс оборонних і монастирських споруд XVII століття у Вінниці. Складався з будівель та стін єзуїтського монастиря, єзуїтського костелу, колегіуму та конвікту (гуртожитки), а також домініканського монастиря і домініканського костелу. Будівлі були оточені потужними кріпосними стінами з контрфорсами, бійницями і бойовими вежами. Мури були зведені у XVII столітті монахами-єзуїтами, ставши головною оборонною спорудою міста. Пізніше поруч були прибудовані домініканський монастир з костелом. Знаходиться пам’ятка на розі вулиць Вінницькі Мури – Монастирська.

Нагадаємо, за оцінками фахівців, аби врятувати Мури від руйнування, потрібно близько 5 мільйонів гривень. Оскільки це є державна пам’ятка, а земля – комунальна – то фінансування реставрації споруд має відбуватися у співвідношенні 50/50, де інша частина коштів має надходити із обласного бюджету.

Хто врятує мури? Історична пам’ятка – у заручниках «компромісу» держави і церкви

Додамо також, що  11 січня на сайті публічних закупівель ProZorro було оприлюднено оголошення на реставрацію Мурів. Очікувана вартість виконання робіт становила 3 843 250 гривень. Однак вже 23 січня тендер скасували. Причиною зазначили скорочення видатків на здійснення закупівлі робіт.

Головне фото – lvivmedievalclub