На підтримку колишньої районної лікарні депутати виділили майже 8 мільйонів

12:59
Автор: Юлія Плахтій
Become a Patron!

Сьогодні, 26 лютого, міські депутати під час сесії ухвалили рішення про прийняття до сфери управління міської ради КНП «Вінницька центральна районна клінічна лікарня» Вінницької районної ради.

Як повідомляє Вінницька міська рада, відтепер власником закладу є Вінницька міська рада. Зазначено, що назва закладу звучатиме як комунальне некомерційне підприємство «Вінницька клінічна багатопрофільна лікарня ВМР».

Повідомляється, що з березня медичні працівники цього закладу, які надають допомогу хворим з COVID-19, отримуватимуть муніципальні надбавки до зарплати з міського бюджету. Також виділяється додатковий ресурс на забезпечення лікарні медикаментами та додатковим обладнанням.

Зазначено, що міськрада планує покращити матеріально-технічно базу закладу, а медики отримають такі ж самі гарантії, як і працівники міських медичних закладів. Окрім того, пацієнти, які мешкають у Вінницькому районі, зможуть і надалі отримувати тут медичну допомогу.

– Уже в березні працівники цієї лікарні, які надають вторинну спеціалізовану допомогу хворим на COVID-19, отримають муніципальні надбавки з міського бюджету. Лікарі, які безпосередньо надають медичну стаціонарну допомогу хворим з COVID-19, отримають доплату до зарплати у розмірі 15 тисяч гривень, медичні сестри – 10 тисяч гривень, а молодший медичний персонал – 8 тисяч гривень. На ці цілі з бюджету громади спрямовується 2 мільйони гривень, – йдеться у повідомленні.

Зазначено, будуть закуплені лікарські засоби для надання медичної допомоги пацієнтам, хворим на коронавірусну хворобу, а також для закладу планується придбати ІФА-аналізатор та портативний УЗД-апарат. Секретар міської ради Павло Яблонський розповів:

– Ми виділяємо майже 8 мільйонів гривень на підтримку цього закладу. Ці кошти в основному підуть на засоби індивідуального захисту, ліки для пацієнтів та закупівлю необхідного обладнання. І зокрема передбачено майже 2 мільйони на муніципальну надбавку вже на березень місяць медичному персоналу лікарні, який працює з “ковідними” пацієнтами.

Окрім того, повідомляється, що до сфери управління Вінницької міської ради під час сесії 26 лютого також прийняли комунальне некомерційне підприємство «Вінницький районний медичний центр первинної медико-санітарної допомоги» Вінницької районної ради. Відтепер він називатиметься – комунальне некомерційне підприємство «Вінницький центр первинної медико-санітарної допомоги» Вінницької міської ради.

Трохи передісторії

У міськраді також нагадують, що 29 січня депутати ВМР надали згоду на прийняття у комунальну власність Вінницької міської територіальної громади Вінницької центральної районної лікарні. Потім відповідне процедурне рішення прийняли депутати Вінницької районної ради.

– Аналогічні процеси відбуваються в усіх громадах країни згідно з Законом України №1009-ІХ «Про внесення змін до деяких законів України щодо впорядкування окремих питань організації та діяльності органів місцевого самоврядування і районних державних адміністрацій» від 17 листопада 2020 року. Цим документом передбачається, що усі заклади освітньої, культурної, соціальної та медичної сфери, які були у спільній власності територіальних громад району, зокрема, у власності Вінницької районної ради, мають перейти у власність тих громад, на території яких вони розташовані, – підкреслюють у ВМР.

Також нагадаємо, що в січні представники Вінницької центральної районної лікарні, а також представники сільських громад вийшли на протест проти переходу Вінницької центральної районної лікарні на баланс міста.

Медики хвилювались, що у зв’язку з переходом закладу на баланс міста, лікарня може втратити окремі свої відділення. Водночас у міській раді тоді прокоментували, що скорочень працівників лікарні у зв’язку зі зміною балансоутримувача не планується.

Читайте також: Працівники Вінницької районної лікарні протестують проти переходу закладу на баланс міста. ФОТОРЕПОРТАЖ

Читайте також: Змінюється лише власник: у Вінниці прокоментували перехід районної лікарні на баланс міста

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.