Змінюється лише власник: у Вінниці прокоментували перехід районної лікарні на баланс міста

19:02
Автор: Юлія Плахтій
Become a Patron!

Ні пацієнти, ні медичний персонал Вінницької районної лікарні не відчують суттєвих змін після переходу закладу в комунальну власність міської громади, а єдине, що змінюється в лікарні, це власник. Про це зазначила заступниця Вінницького міського голови Галина Якубович під час спілкування з колективом Вінницької районної лікарні.

Як повідомляє Вінницька міська рада, зустріч з колективом відбулася сьогодні, 25 січня.

Зазначено, що на зустрічі також були присутні голова Вінницької районної ради Ігор Шутак та директор департаменту охорони здоров’я міськради Олександр Шиш. Вони розповіли медичному персоналу, чому районна лікарня переходить у власність Вінницької міської територіальної громади та як працюватиме заклад надалі.

 

Повідомляється, що 6 грудня 2020 року набрав чинності Закон № 1009-ІХ «Про внесення змін до деяких законів України щодо впорядкування окремих питань організації та діяльності органів місцевого самоврядування і районних державних адміністрацій» від 17 листопада 2020 року.

Зазначеним документом передбачається, що “усі заклади освітньої, культурної, соціальної та медичної сфери, які були у спільній власності територіальних громад району, а саме у власності Вінницької районної ради, мають (перейти – авт.) у власність тих громад, на території яких вони розташовані”.

– Нам усім складно приймати зміни чи трансформації. Однак ми маємо виконувати те, що чітко прописано в законодавстві. Сьогодні від нас держава вимагає, щоб все майно, яке знаходиться у власності районної ради, було передано у власність територіальним громадам за територіальним принципом. Рано чи пізно ми вимушені будем це зробити, бо це чітко передбачено законом. Такі процеси відбуваються по всій країні, – зазначив Ігор Шутак.

Галина Якубович вказала на те, що суттєвих змін ні пацієнти, ні медичний персонал у функціонуванні закладу не відчують.

– Для цього лікувального закладу єдине, що зміниться, – це власник. Лікарня перейде у місто як цілісна одиниця, тобто як окремий медичний заклад тільки буде уже не районна лікарня, а клінічна багатопрофільна лікарня Вінницької територіальної громади, – зазначила Галина Якубович.

Що відбудеться після передачі Вінницької районної лікарні у власність міської громади

Пояснюється, що заклад має переукласти всі договори з НСЗУ. Забезпечення засобами індивідуального захисту та дезінфекторами буде здійснюватися коштом міського бюджету, як і сплата за комунальні послуги та енергоресурси.

Галина Якубович підкреслила, що “що стосується гарантій, які дає міська рада, – ніхто не буде скорочений“:

– Всі, хто сьогодні працює в ковідних бригадах, матимуть такі самі муніципальні надбавки, як працівники міських лікарень, що лікують пацієнтів з ковідом. Ми доплачуємо лікарям 15 000 гривень, середній медичний персонал отримує 10 000 гривень додатково, а молодший – 8 000 гривень. Працівники приймальних відділень і лабораторій мають інші надбавки: 5000, 3000 і 1500 відповідно.

 

 

– Для пацієнта теж нічого не зміниться, адже сьогодні законодавством визначено, що пацієнт має право вибрати, де йому лікуватися. Ваші пацієнти залишаться з вами, бо наразі люди часто обирають лікаря, а не заклад, – додала Галина Якубович.

Олександр Шиш зазначив, що після передачі лікарні в комунальну власність міста, її внесуть в існуючі маршрути по наданню екстреної медичної допомоги вже як міський заклад, що надаватиме допомогу усім хто цього буде потребувати.

“Лікарня залишається в тому форматі, як вона була. Більш детально структуру медичних закладів можна буде бачити після того, як стихне епідемія COVID-19″ – йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, 20 січня кілька десятків представників Вінницької центральної районної лікарні, а також представники сільських громад вийшли на протест проти переходу Вінницької центральної районної лікарні на баланс міста.

Читайте також: Працівники Вінницької районної лікарні протестують проти переходу закладу на баланс міста. ФОТОРЕПОРТАЖ

Читайте також: У комунальну власність Вінниці планують передати два заклади охорони здоров’я

 

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.