Станом на 23 березня у Вінницькій області вірусологічною лаборотарією лабораторного центру вже було протестовано біологічний матеріал від 17 осіб з підозрою на Covid-19. Наразі на Вінниччині немає жодного підтвердженого випадку на захворювання, спричиненого коронавірусом.
Про це 23 березня під час щоденного онлайн-брифінгу повідомив голова Вінницької ОДА Владислав Скальський. Водночас він зазначив, що наразі в області досліджується дві нові підозри на Covid-19. Ці пацієнти перебувають в боксованих палатах під постійним медичним спостереженням.
Також Скальський повідомив, що станом на зараз в Україні зареєстровано 73 випадки захворювання на коронавірус. Водночас одна особа вже повністю одужала та виписана з медичної установи.
– Наразі ми стикнулися вже з тими спалахами хвороби, які прийшли вже не з Китаю чи Європи, а вже були передані на місцевому внутрішньодержавному рівні. Саме тому хочу наголосити, що ми починаємо другий етап боротьби, який полягає не лише в попереджувальних заходах, а й безпосередньо в лікуванні.
Наша мета – не допустити широкої пандемії в країні. Повідомляю, що сьогодні ми працюємо над тим, щоб створити перелік пунктів пропуску, на яких буде посилено режим карантинних заходів в першу чергу, – сказав Владислав Скальський.
Крім того голова ОДА нагадав, що на останньому засіданні профільної комісії ОДА посилили карантинні заходи в області. Зокрема наголосив на новому графіку роботи ринків.
Серед іншого Скальський наголосив на адміністративній та кримінальній відповідальності за поширення фейків у мережі про ситуацію навколо карантину та коронавірусу в Україні та Вінниччині зокрема.
Що стосується санітарних оглядів на пунктах пропуску, Владислав Скальський порадив почитати ст. 30 Закону України “Про боротьбу з інфекційними хворобами” (очевидно маючи на увазі ЗУ “Про захист населення від інфекційних хвороб” – ред.).
“Там викладено, що ми можемо вже робити. Ми залишаємо за собою право підвищувати рівень контролю задля того, щоб не реагувати на поширення хвороби, а працювати на випередження”, – сказав голова ОДА.
Як контролюватимуть водіїв та пішоходів?
Водночас під час онлайн-брифінгу не озвучили два майже аналогічних запитання від журналістів вінницьких видань з приводу того, яким саме чином буде здійснюватися “максимальне обмеження пересування громадян як пішки, так і власним автотранспортом всередині населених пунктів“, про що йшлося в протоколі комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Вінницької ОДА від 21 березня.
Зазначимо, що ні в ст.30 ЗУ “Про захист населення від інфекційних хвороб”, ні в решті тексту закону нам не вдалося знайти норми про обмеження пересування громадян пішки.
Стаття 30 Закону України “Про захист населення від інфекційних хвороб”.
Повноваження місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування в умовах карантину
На територіях, де встановлено карантин, місцевим органам виконавчої влади та органам місцевого самоврядування надається право:
залучати підприємства, установи, організації незалежно від форм власності до виконання заходів з локалізації та ліквідації епідемії чи спалаху інфекційної хвороби;
залучати для тимчасового використання транспортні засоби, будівлі, споруди, обладнання, інше майно підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, необхідне для здійснення профілактичних і протиепідемічних заходів, із наступним повним відшкодуванням у встановленому законом порядку його вартості або витрат, пов’язаних з його використанням;
установлювати особливий режим в’їзду на територію карантину та виїзду з неї громадян і транспортних засобів, а у разі необхідності – проводити санітарний огляд речей, багажу, транспортних засобів та вантажів;
запроваджувати більш жорсткі, ніж встановлені нормативно-правовими актами, вимоги щодо якості, умов виробництва, виготовлення та реалізації продуктів харчування, режиму обробки та якості питної води;
установлювати особливий порядок проведення профілактичних і протиепідемічних, у тому числі дезінфекційних, та інших заходів;
створювати на в’їздах і виїздах із території карантину контрольно-пропускні пункти, залучати в установленому порядку для роботи в цих пунктах військовослужбовців, працівників, матеріально-технічні та транспортні засоби підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, частин та підрозділів центральних органів виконавчої влади, що реалізують державну політику у сферах оборони і військового будівництва, охорони громадського порядку.
Наразі ми звернулися за роз’ясненням з цього приводу до поліції Вінницької області.
– Я наголошую на тому, що я готовий запроваджувати і далі більш суворі заходи, які дозволять нам ефективно контролювати розповсюдження коронавірусної інфекції на території області, – зазначив Скальський та повідомив, що наразі Вінниччина очікує поставки тестів з Києва для виявлення коронавірусної інфекції.
Дякуємо!
Тепер редактори знають.