Майже п’ять тонн мальків товстолоба: на Вінниччині розпочалось зариблення водойм. ВІДЕО

17:17
Автор: Ольга Каплун
Become a Patron!

Майже п’ять тонн дворічного малька товстолоба вчора, 12 жовтня, заселили до Ладижинського водосховища, площа якого понад 2000 гектарів. Таким чином відбувається осіннє зариблення водойм в області.

Як повідомляє “Суспільне”, що 12 жовтня відбулось зариблення в Ладижинському водосховищі, з початку року – це перше зариблення. Рибу сюди везуть зі ставка, що у селі Харпачка. Щоб виловити малька товстолоба – спускали водойму.

За словами еколога Ігора Осадчука, зариблювати водойми найкраще саме восени, коли температура повітря нижча 15 градусів тепла.

“Це пов’язано із біологічними особливостями риби, коли температура падає то уповільнюється, і таким чином при перевезенні менше загибелі зарибка і він краще приживається у водоймі”, – розповідає еколог.

Мальків везуть у спеціальних місткостях із киснем. За словами одного з працівників Бориса Замунько, сюди можна вмістити понад 700 кілограмів зарибку.

“Кисень подається, щоб вона не померла, щоб довезли благополучно, щоб росла у нас. Там є балон кисневий”, – каже чоловік.

Як розповідає начальник відділу охорони водних біоресурсів рибоохоронного патруля Сергій Данаіле, процес зариблення контролює рибоохоронний патруль: від зважування до випуску у водойму. Також він додає, що на кожну партію риби — є окремий документ, свідоцтво.

Як розповів працівник водосховища Павло Миронюк, до майже п’яти тонн дворічного малька товстолоба, якого заселили вчора, протягом жовтня мають додати ще стільки ж мальків коропа, амура та карася.

Відео та скріншоти з відео – https://suspilne.media

Читайте також: Більше трьох тисяч за окуня: в Україні в десятки разів зросли такси за незаконний вилов риби

Читайте також: У Вінниці за півроку склали 50 адмінпротоколів за забруднення струмків

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.