У Вінниці за півроку склали 50 адмінпротоколів за забруднення струмків

10:49
Автор: Vежа
Become a Patron!

З березня у Вінниці працюють мобільні групи по перевірці водних об’єктів та прибережно-захисних смуг. Зокрема вони перевіряють, чи правильно облаштовані вигрібні ями у приватному секторі та чи не зливають мешканці нечистоти до водойм.

До складу мобільних груп входять інспектори Муніципальної варти та екологічної служби, які обстежують малі річки, струмки й озера. Якщо інспектори виявляють випадки скидання нечистот чи забруднення водойм побутовим сміттям – складають адмінпротоколи. Окрім Вінниці, такі мобільні групи працюють і на приєднаних територіях – Вінницько-Хутірському, Стадницькому та Деснянському округах. Про це повідомляють у Вінницькій міській раді.

За майже півроку інспектори обстежили 45 струмків на території Вінницької міської територіальної громади, а на порушників склали 50 адміністративних протоколів.

– Головна мета роботи мобільних груп — виявляти та запобігати в подальшому забрудненню водойм. Якщо помітили правопорушення, складаємо адмінпротоколи. Відтак містяни, які зливають нечистоти до струмків та озер, повинні будуть сплатити штраф у розмірі від 340 до 1360 грн. Якщо ж такі протиправні дії  зафіксували з боку суб’єктів підприємницької діяльності, то сума штрафу для них становитиме від 850 до 1700 гривень, — розповів начальник Муніципальної варти Віталій Чигур.

 

Він також додав, що у разі виявлення забруднення прибережно-захисних смуг або водойм побутовим сміттям, порушників штрафують не одразу, а дають можливість навести лад на ділянці. Якщо після повторної перевірки ситуація не змінюється, тоді представники мобільної групи складають адміністративний протокол і порушнику доведеться  сплатити штраф. До речі, такі приписи можуть отримати як власники приватних будинків, так і міські служби.

Про випадки засмічення або забруднення водойм на території Вінницької громади можна повідомляти диспетчерам відділу оперативного реагування «Цілодобова варта» за номером 15-60, або за телефоном Ситуаційного центру (067)4-102-101.

Фото: Вінницька міська рада

Читайте також: У Вінниці муніципальний водний патруль за два місяці склав 24 адмінпротоколи

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.