Люди, маски, “блок-пости”: як живе Вінниця під час карантину. ФОТОРЕПОРТАЖ

18:08
Автор: Андрій Качор

Про коронавірус і пов’язаний з цим карантин наразі не говорить тільки… та годі, всі говорять. 

З часів Майдану та початку російсько-української війни жодна тема більше так не обговорювалася в Україні. В інформаційному просторі сьогодні знайти новину, не пов’язану з цією темою, так само складно, як і медичні маски в аптеках. А подібної сили обмежень, які запроваджені в країні в очікуванні пандемії, напевно не було за всі роки незалежності.

Одягнувши респіратор і сонцезахисні окуляри, фотографиня Vежі Марина Сербінович вийшла на вулиці Вінниці аби побачити, як місто живе в умовах карантину і чи всі виконують встановлені обмеження.

Незалюднені вулиці та площі

Неозброєним оком видно, що людей на вулицях, принаймні в центрі – відчутно поменшало (хоч як нам повідомляють – така ситуація далеко не в усіх частинах міста і на деяких дитмайданчиках, наприклад, повно малечі).

Вулиці та площі хоч і не порожні, але вочевидь народу в центрі менше, ніж зазвичай у будні по обіді.

 

 

 

 

 

 

 

 

Люди та маски

Щоправда, тими ж медичними масками захищаються далеко не всі. Напевно ще й тому, що придбати в місті таку маску – ще той квест. Проте декому все ж пощастило їх роздобути:

 

 

 

 

 

 

Громадський транспорт

Люди, вірогідно інстинктивно, намагаються не скупчуватися в групи, триматися осторонь випадкових перехожих. Проте, наприклад, на зупинках громадського транспорту цього не уникнути. Як, звісно, і в самому транспорті.

Нагадаємо, що від завтра і на час карантину в одному вагоні (автобусі, маршрутці чи тролейбусі) громадського транспорту має перебувати не більше 10 людей. Як роз’яснив сьогодні заступник глави МОЗ і головний санітарний лікар Віктор Ляшко, кількість людей має контролювати сам водій транспорту. А якщо пасажири його не будуть слухатися – водій має право викликати поліцію.

А ось в Києві, наприклад, вже відзавтра обіцяють не пускати в транспорт тих пасажирів, які не мають на собі медичних масок. У Вінниці, ж як видно, пасажири до таких обмежень поки ставляться… ліберально.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Натовпи і “блок-пости”

А є місця, де можна було би легко уникнути скупчення людей. Проте попри анонси, заборони і попередження прямо на дверях установ, люди люди там все одно скупчуються.

 

 

 

 

 

Рішуче поставилися до карантину в будівлі Вінницької міської ради та “Прозорого офісу” на Соборній, 59. З самого ранку тут влаштували своєрідний “блок-пост”: група людей в масках, за підтримки Муніципальної варти, яка не пускає до приміщення сторонніх осіб. Потрапити сюди можуть виключно працівники установи або люди, які мають перепустку. Цікаво, що в цьому ж приміщенні працює і відділення банку: воно не припиняє роботу, але потрапити туди “випадковим” людям не можна.

Якщо ж вам все ж таки якимось чином вдалося зайти всередину будівлі – прямо у вестибюлі вас змусять продезинфікувати руки (дезінфектор тут є), а також поміряють температуру.

 

 

 

 

Чи всі припинили роботу?

Переважна більшість закладів в центрі призупинили роботу, про що свідчать відповідні написи на вітринах чи дверях.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Закриття торгівельних центрів вплинуло і на свободу пересування по місту: наприклад, закритий прохід через ТЦ Sky Park з боку вулиці Оводова – наскрізь на Соборну ним вже не пройдеш.

 

 

 

В самому ж торговельному центрі працює тільки “Сільпо” і невелика кав’ярня поруч з ним, яка вважається частиною продуктового магазину.

 

 

 

 

 

 

 

 

А ось деякі магазини чи кав’ярні вирішили або не зачинятися взагалі, або ж запропонувати своїм клієнтам доставку чи каву або страви “на виніс”.

Інші ж ставлять собі особливий графік роботи, або повідомляють, що одночасно перебувати в магазині може лише певна кількість клієнтів.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

А дехто – як наприклад ця кав’ярня чи ювелірний відділ – просто працюють без огляду на будь-які обмеження.

 

 

Нагадаємо, що в Україні посилюють карантинні заходи у зв’язку зі світовою пандемією коронавірусу. Так, з 00:00 припиняються міжміські пасажирські перевезення, для підприємців запроваджуються податкові пільги, а порушникам карантинних заходів загрожують не лише великі штрафи, але й кримінальна відповідальність. 

Станом на 17:45 17 березня в Україні зафіксовано 7 випадків інфікування коронавірусом Covid-19, одна людина померла. На Вінниччині наразі перебуває один пацієнт з підозрою на це захворювання, інші підозри в області не підтвердилися. 

Всі фото Марини Сербінович

Читайте також: Закрити ТРЦ, ресторани, ринки та готелі: у Вінниці посилюють карантин

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.