Закрити ТРЦ, ресторани, ринки та готелі: у Вінниці посилюють карантин

17:02
Автор: Дар'я Гоц
Become a Patron!

Оновлюється

Сьогодні, 16 березня, у міській раді ухвалили рішення посилити карантинні заходи у Вінниці. Відзавтра мають призупинити роботу всі торгово-розважальні центри, заклади громадського харчування та заклади масового скупчення людей. 

Про це повідомили на засіданні комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. Так з 00:00 17 березня, на період карантину, який триває до третього квітня, вирішили зобов’язати припинити роботу наступних закладів незалежно від форм власності на території Вінницької міської ОТГ:

– Центрів надання адміністративних послуг, фітнес клубів, басейнів, спортивних майданчиків та стадіонів, водних парків зоопарків, атракціонів, усіх торговельних закладів, крім продуктових, магазинів з продажу побутової хімії, аптек і АЗС.

 – Торгівельно-розважальних закладів, ринків, крім продовольчої групи товарів. Перукарень, ресторанів, закладів громадського харчування, в тому числі при готелях, барів, кафе, дискотек і пабів. Інших закладів, які надають платні послуги населенню, не пов’язаних з охороною здоров’я та життєзабезпеченням.

 – Заборонити заселення громадян в готелі, хостели та інші заклади готельного типу. Попередити керівників незалежно від форми власності та підпорядкування про персональну відповідальність за невиконання цього протоколу.

У зв’язку з наявністю в резерві масок, видавати їх за заявками керівників підприємств, які забезпечують життєдіяльність за погодження з відділом надзвичайних ситуації.

Поліції спільно з патрульною поліцією – забезпечити громадський порядок та виконання обмежувальних заходів на території Вінницької ОТГ.

На уточнююче запитання члени комісії роз’яснили, що ресторани можуть продовжити роботу щодо готування страв та видавати їх клієнтам дистанційно. Водночас в закладі не може перебувати більше 10 осіб.

Відповідальність за порушення заборони

У випадку порушення заборони можуть бути притягнені до адміністративної відповідально за ст. 164 кодексу про адміністративні правопорушення. 

Про це сьогодні під час засідання комісії з питань з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій повідомив начальник міського відділу поліції Вінниці Сергій Синявський.

З його слів, за вперше виявлене подібне порушення підприємців очікує штраф у розмірі до 34 тисяч гривень. У випадку повторного порушення – до 85 тисяч гривень. 

 – Поліцією спільно з патрульними створені мобільні групи, які 14-15 числа здійснювали об’їзд закладів, робота яких має бути призупинена згідно з протоколом комісії, ухваленому на попередньому засіданні. Перевірили 109 закладів, з них 40 не припинили роботу. Зокрема, було виявлено два інтернет салони, які не припинили роботу і там перебували неповнолітні.

Як пояснив Синявський, у таких випадках складаються протоколи за ч.1 ст. 164 кодексу про адміністративні правопорушення – за словами Синявського, санкція даної статті передбачає штраф до 34 тисячі гривень.

У випадку повторного виявлення порушення, поліція має намір складати протоколи за ч.2 ст 164 КУПАП – там передбачено штраф до 85 тисяч гривень.

Нагадаємо, що в Україні оголосили карантин з 12 березня до третього квітня, аби не допустити поширення коронавірусної інфекції. У Вінниці вже припинили навчання у закладах освіти та гуртках. Також тимчасове обмеження відвідувачів запровадили у Прозорих офісах, поліклініках, Управлінні патрульної поліції, комунальних закладах, зачиняють кінотеатри, зоопарк, музеї, скасовують концерти тощо.

Нині в Україні офіційно зафіксовано п’ять випадків зараженням COVID-19: чотири випадки у Чернівецькій області та один у Житомирській (летальний випадок).

Читайте також: В Україні зафіксовано два нових випадки інфікування коронавірусом

Читайте також: Миттєві сповіщення про коронавірус: Facebook та МОЗ запускають новий сервіс

Читайте також: Уряд планує запровадити карантин на всій території України строком на три тижні

 

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.