× Пошук публікацій на Veжa
× Пошук публікацій на Veжa

Козаки, куліш і шаблі: на Вінниччині битву під Батогом відзначать триденним фестивалем

10:00
Автор: Віталія Мазур

Згадати історію та добрі козацькі часи замислили на Вінниччині та вирішили організувати перший масштабний фестиваль «Батозька битва».

Заплановано організувати фест 2 – 4 червня не де-небудь, а в селі Четвертинівка Тростянецького району, де й за історичними джерелами відбулася знаменита битва війська Богдана Хмельницького проти Речі Посполитої.

Битва під Батогом (22-23 травня (1-3 червня) 1652 року) — бій союзної армії Війська Запорозького і Кримського Ханства під проводом Богдана Хмельницького проти війська Речі Посполитої під командуванням Марціна Калиновського. Відбулася під горою Батіг біля сучасного села Четвертинівки Тростянецького району на Вінниччині. Битва завершилася перемогою союзників. В ході сутички військо Речі Посполитої зазнало втрат до 15 тисяч людей. Втрати війська Хмельницького достеменно невідомі.

Дати фестивалю лише попередні, основний масив заходів планується на 3 червня. Про це повідомив ініціатор проведення фестивалю, депутат обласної ради Володимир Барцьось.

  • Це моя спільна з обласним краєзнавчим музеєм та Ладижинською громадською радою депутатська ініціатива з метою щорічного проведення зазначеного фестивалю для відродження національної самосвідомості української нації, вшанування традицій боротьби за незалежність України та посилення національно-патріотичного виховання дітей і молоді, – написав депутат на своїй сторінці на Фейсбук.

За його словами, фестиваль вмістить як урочисті заходи з нагоди відзначення річниці переможної Батозької битви – як-от покладання квітів до пам’ятників Батозькій битві і борцям за незалежність України, так і більш неформальні.

Так, будуть показові виступи учасників військово-історичних товариств, козацьких організацій та клубів бойових мистецтв, організацій та клубів історичної реконструкції з військово-історичної, костюмованої і побутово-ремісничої реконструкції. Гості фестивалю побачать і потримають у руках козацькі обладунки, зброю, одяг і взуття, екземпляри ужиткового мистецтва. Весь фестиваль буде просякнутий військовими звичаями і традиціями козацтва XVI–XVIII століть.

                                                                                                            Фото – periodika-tvorchosti
  • Також буде виставка творів народних майстрів з козацької тематики та визвольних змагань за українську державність; екскурсійні та просвітницькі заходи, зустрічі з видатними діячами, концертна програма з української і козацької тематики за участю колективів та окремих виконавців з області і України, – повідомляє Володимир Барцьось.

Організатори планують, що у перший рік фестиваль збере щонайменше дві тисячі учасників. Далі він має стати щорічним та всеукраїнським.

                          Фото зі сторінки Володимира Барцьося

Всі ці питання були озвучені під час першого засідання оргкомітету фестивалю. Зокрема, порушено було і питання фінансування – планується залучення обласних, районних та спонсорських коштів.

Наступне засідання оргкомітету відбудеться безпосередньо у Четвертинівці – там уже й буде узгоджено усі організаційні моменти щодо можливості облаштування наметового містечка та забезпечення належного проведення фестивалю. Детальну програму фесту «Батозька битва», кошторис та запрошених гостей буде оголошено після виїзного засідання.

Всеукраїнський фестиваль «Батозька битва» проводиться відповідно до реалізації Обласної цільової соціальної програми національно-патріотичного виховання дітей та молоді на 2017-2020 роки, затвердженої рішенням 13 сесії обласної Ради 7 скликання від 20 грудня 2016 року № 224, виконання якої забезпечує Департамент соціальної та молодіжної політики облдержадміністрації.

Вгору

Дякуємо!

Тепер редактори знають.