Коворкінги, вільні простори, антикафе та хаби: де у Вінниці працюють фрілансери. ОГЛЯД

16:34
Автор: Марина Однорог

Тенденція до переходу на фріланс з кожним роком зростає та знаходить своїх прихильників. Сьогодні люди вже не замикаються у власних квартирах та кав’ярнях, а переходять працювати до коворкінгів, хабів, антикафе та вільних просторів.

Ково́ркінг (англ.Co-working—спільно працювати) у широкому сенсі — це модель організації роботи людей, найчастіше фрілансерів, з різним типом зайнятості у єдиному робочому просторі; у вузькому — колективний офіс. Коворкінги характеризує гнучка організація робочого простору і прагнення до формування спільноти резидентів та внутрішньої культури. Учасники залишаються незалежними і вільними, мають можливість спілкуватися, обмінюватися ідеями та допомагати один одному, на відміну від роботи вдома.

Ми вирішили дізнатися більше про вінницькі коворкінги, хаби та креативні простори. Якщо спочатку ми думали, що зможемо оцінити кожен по певним характеристикам, то згодом зрозуміли, що це не вдасться, адже у кожного із семи просторів абсолютно різна концепція, мета та правила. Так само, як і аудиторія та ціни.

Креативний простір «Артинов»

З’явившись у Вінниці два роки тому та взявши прізвище визначного архітектора за назву закладу, він як і Григорій Григорович розбудовує Вінницю, а точніше творче середовище, ІТ-сферу, допомагає вчитися, розвиватися на просто відпочивати.

Унікальність. Два роки тому Олександр Дюдюн, який сам «живе» сферою IT і часто бував у різних креативних місцях у Києві надихнувся форматом коворкінгу і запропонував своєму другу Андрію Піжевському зробити щось і для Вінниці.

  • Чим унікальний Артинов, крім цього формату коворкінгу, де ти платиш за час. Тут ще є багато всього. Андрій хотів, щоб це було для міста, саме для розвитку, щоб людина, наприклад, написала свою книгу і могла її тут презентувати. Намалював картину, музикант грає гарно — вони можуть себе реалізувати в цьому місці. Музика, картини, майстер-класи, наповнювати себе чимось новим, корисним і цікавим — ось що важливо для наших відвідувачів і нас, – розповідає управляючий Денис Чернуха.

Територія. Всі зали креативного простору розташовуються на 500 квадратних метрах і двох поверхах. У першій, найбільшій залі, частіше всього проводяться різноманітні презентації, творчі вечори, тренінги, семінари і тому подібне. Також тут працюють люди, котрі не мають робочого місця.

Простора зала прикрашена картинами друзів Артинова. У ній же знаходиться сцена з музичними інструментами, де кожен може спробувати пограти — головне не заважати оточуючим.

На імпровізованій кухні можна безкоштовно зробити каву та чай, пригоститися печивом — все це входить у вартість. Окрім цього, можна замовити у барменів-адміністраторів фірмовий чай, кекси, лаваші та гамбургери.

Для великих компаній або для переговорів є простора диванна з книгами. Також у просторі діє букросинг.

Трішки далі знаходиться зал з мякими «пуфами», де часто відбуваються кінопокази, історичні лекції, а також всі охочі можуть просто пограти настільні ігри, яких тут досить багато, як і картин. Світло у приміщенні дещо приглушене, що створює досить камерну атмосферу. Також тут знаходиться невеличка імпровізована бібліотека.

Поруч – переговорна, де часто відбуваються співбесіди або просто робочі зустрічі.

Не так давно Артинов розширився і тепер займає ще один поверх. В основному тут знаходяться приміщення, де відбуваються заняття в Артинов-school, а також два зали коворкінгу — один класичний із окремими шафками для резидентів, забороною говорити по телефону та звукоізоляцією, інший — спрощений.

Постійні проекти. В креативному просторі за два роки його існування вже зявилися щоденні тематичні проекти. Наприклад, щопонеділка — історичний вечір, щочетверга — кінопокази, у субота — англійський та іспанський розмовні клуби, а щонеділі — ігротека та дискусійний клуб «Твоя думка».

За словами Дениса Чернухи, їм часто телефонують люди з інших міст, які хочуть щось робити в «Артинові». Окрім цього, адміністратори простору також постійно продукують нові ідеї. Тут щотижня відбуваються якісь концерти, майстер-класи, зустрічі. Вінничани вже звикли, що «Артинов» живе активним культурним та соціальним життя.

Наразі в просторі є дошка, де кожен може залишити або взяти свою візитівку. У майбутньому планується дошка для волонтерів та тих, хто їх потребує.

Ціни: Абонемент у класичний коворкінг (з шафами, ключами,звукоізольований) на місяць — 1500 гривень, спрощений — 1200.

Денний — 100 гривень, година — 35, далі 20. 

 

Бонуси для резидентів: резиденти Артинова можуть відвідувати всі заходи в просторі безкоштовно.

Адреса: Архітектора Артинова 12а

іHub

iHub вже два роки є місцем, де «тусуються» айтішники. Історична будівля майже в самому центрі міста «прихистила» на другому поверсі всіх тих, хто втомився працювати в офісі або вдома. За підтримки міської ради та директора мережі Дмитра Подолєва мрія багатьох айтішників Вінниці стала реальністю. 

Унікальність. Ihub – це не класичний коворкінг: тут не можна взяти абонемент на годину чи дві. Резиденти бронюють робоче місце на місяць, а то і більше. Тут працюють як і команди, так і окремі фрілансери. У кожного є закріплене робоче місце, у залі не можна говорити по телефону. Тут панує тиша і зосереджена робоча атмосфера.

  • В нас інша специфіка — аби була така собі ІТ-спільнота, щоб спілкувалися однодумці , щоб не було різного руху, люди один одного знають, спілкуються, обмінюються досвідом. Всі працюють в сфері IT, – розповідає менеджерка вінницького айхабу Мар’яна. 

 

Територія. Приміщення має два великих зали, кухню, гардеробну, скайп-кімнати, мітинг-рум та навіть душ. В першому залі відбуваються різноманітні заходи, а також тут відпочивають резиденти. Тут є проектор, настільний футбол, книги. Орієнтовно в ньому може вміститися до 40 осіб. 

Поруч знаходиться кухня, де резиденти можуть безкоштовно пити чай та каву. Також у вільному доступі тостер, холодильник та мікрохвильовка. Тут резиденти можуть поспілкуватися. 

Найбільшу територію займає простора кімната, де працюють резиденти. Тут багато природного світла.

Далі знаходиться мітінг-рум, де резиденти можуть безкоштовно проводити презентації, трішки далі – невеличкі скайп-кімнатки, де працюють окремі команди.

Бонуси: резиденти можуть відвідувати безкоштовно всі заходи, які проводяться Айхабі, а також працювати в інших закладах мережі абсолютно безкоштовно. За словами Мар’яни, вінницькі резиденти вже були в айхабі в Молдові.

Ціни:  Бокові місця – 1099 гривень в місяць,  центральні – 1599 гривень. Всі резиденти мають доступ до приміщення цілодобово і можуть самостійно планувати собі графік.

Адреса: вулиця Пушкіна,11

Quest-house

Quest-houseніяк не підходить під класичне визначення коворкінгу. Тут ви не побачите типових айтішників, дизайнерів, витонченого дизайну та скайп-румів, адже це поєднання антикафе та квест-кімнати. Платять тут не за місяць чи годину, а за хвилину — всього 50 копійок. Можна взяти абонемент на день, який коштує 80 гривень. На вулиці стоять імпровізовані диванчики, які в літній час користуються великою популярністю. 

Унікальність. Помітно, що антикафе робилося більше для себе та друзів. Адміністраторка Людмила розповідає, що колись вони з сестрою були в Києві, зайшли в квест-кімнату  і подумали:  «прикольна штука, давай зробимо у Вінниці».

  • Шукали приміщення під квест кімнату і не знайшли. Потім знайшли це приміщення, але вирішили зробити антикафе більше в домашній атмосфері, – говорить Людмила. 

Тут дійсно панує домашня атмосфера – дивани, крісла, подушки, розмальовані стіни. Навіть чашки з кавою хтось залишив на рецепшені.

 

Територія. Антикафе складається із двох залів (70 кв.м) . У першій розташовано рецепшн, міні-кухня, барна стійка, диван та декілька крісел. Тут багато настільних ігор та дещо прохолодно.

 

У другій кімнаті – дерев’яні піддони з яскравими подушками та пледами. Тут частіше всього відвідувачі грають у мафію або дивляться фільми.

У двох залах при вмілому розташуванні поміщається близько 30 осіб. Людмила розповідає, що приходили навіть вчительки зі школи, які проводили в антикафе класні години.

Є ще третій простір – квест-кімната, яка користується більшою популярністю, аніж антикафе. Зараз вона схожа на місце тортур. Людмила пояснює, що антураж готували до Хеловіну.

Бонуси: для всіх гостей антикафе – чай та кава на «гар’ячій зоні» безкоштовно. Можна замовити піцу зі знижкою.

Ціни: антикафе 50 копійок хвилина, 80 гривень – день. Квест кімната — будні з 12 до 18.00 – 400 гривень з команди, після 18.00 -500 гривень з команди, вихідні — 500 гривень. У понеділок працюють за попередньою домовленістю.

Адреса Хлібна, 19

Коворкінг «Кабінет»

Це єдиний із просторів, який розташовано не в центрі міста. Відкрившись рік тому, «Кабінет» ще шукає себе серед різних вінницьких «вільних» просторів. Він тільки починає переходити на українську мову та змінює специфіку заходів, котрі тут проводяться.

Унікальність. Найчастіше в «Кабінеті» відбуваються різноманітні тренінги, майстер-класи, лекції та зустрічі представників мережевого бізнесу.

  • Також часто проводять співбесіди чи робочі зустрічі ті, хто не має власного офісу, – говорить управляюча Ярослава.

 

Територія. У просторі є декілька кімнат різних за розмірами. В найбільш просторому центральному залі інтер’єр чимось схожий на «артинівський», але більш мінімалістичний. Тут є проектор, невеличка диванна, сцена та барна стійка.

За словами адміністраторк Інни тут може поміститися до 60 людей. Зазвичай у «Кабінеті» відбуваються презентації, семінари, тренінги та майстер-класи.

  • Навіть якщо люди хочуть просто прийти попрацювати, то вони приходять і працюють. Якщо в нас якась подія та їм треба усамітнитися, то я дивлюся який у мене вільний зал і можу розмістити їх у вільній кімнаті, – говорить Інна. 

 

 

Окрім великого залу є тренінговий зал, кімната для презентацій та невеличка світла кімната для майстер-класів чи переговорів.

Бонуси: кава, чай, смаколики. Роблять каву по-турецьки. 

Ціни: великий зал (оренда) – 250 гривень за годину перші дві години, далі – 200. Тренінговий зал та кімната для презентацій  – 150 гривень за годину перші дві години, наступні – 100. Кімната для майстер-класів та переговорів – 100 гривень за годину перші дві години, далі – 70. 

Як коворкінг: 25 гривень за годину, перших дві години, далі – 20. Цілий день — 100 гривень. 

Адреса: Пирогова 112а

 

Креативний простір «Level 80» 

Коворкінг «Level 80» – це перший у Вінниці безкоштовний коворкінг, який відкрився лише 23 листопада.  З першого дня у просторі «яблуку ніде впасти».

Унікальність. Level 80 унікальний насамперед тим, що перебувати у ньому молодь може безкоштовно. Тут багато настільних ігор та декілька столиків, де можна пограти компанією.

Територія: Велика зала, яка працює у форматі коворкінгу та місця для гри в настільні ігри. Менша зала, де є настільний футбол у можна пограти в Play Station. Окремо розташована міні-кухня і рецепшн.

Наразі Level80 працює лише з понеділка до п’ятниці включно, однак вже після Нового року його автори обіцяють, що двері будуть відкриті й на вихідних.

Адреса: Магістратська, 80

Детальніше про коворкінг «level 80» читайте у матеріалі Level80: як виглядає перший у Вінниці безкоштовний коворкінг. ФОТОРЕПОРТАЖ

Мегатоп

У нашому списку був ще один коворкінг «Мегатоп», але прийшовши двічі у різні дні, ми побачили просто закриті двері. Чоловіки із сусідніх офісів розповіли, що «він якось дивно працює, але останні дні закритий».

 CHERDAK

Найновіший вільний простір, який відкрився лише минулими вихідними, але вже встиг привезти до Вінниці The Maneken. Найдорожчий і, мабуть, найбільш пафосний з усіх вільних просторів (у самому CHERDAK’у називають заклад “інтелектуальним простором), в якому, зокрема, продається алкоголь.

Територія: Тут кілька залів: великий центральний простір з баром та сценою, VIP-кімната з телескопом, зона під умовною назвою “Напряги CHERDAK”, а невдовзі ще має з’явитися коворкінг-зона “Бібліотека” – із зеленою стіною, вкритою штучним мохом.

 

Читайте також: Привезти Київ у Вінницю: на Соборній відкрився CHERDAK

Унікальність: Цей простір не позиціонується як класичний коворкінг, хоча тут також можна придбати абонемент і стати резидентом. Однак найбільший акцент власники CHERDAK’у планують робити на бізнес-тренінгах, fashion-заходах, концертах та виступах діджеїв.

Ціна: Перша, друга і третя година в закладі коштує по 40 гривень. Далі – безкоштовно (відповідно за день перебування тут потрібно заплатити не більше 120 гривень). Місячний абонемент коштує 2000 гривень, з яких половина – бонусний рахунок (на цю суму тут на барі “подарують” напої та закуски), а також призначений для оплати відвідування заходів на CHERDAK’у.

Після використання бонусного рахунку, резидент також має 15% знижки на напої в барі та на квитки на івенти. Є також піврічний абонемент – він коштує 10 тисяч гривень, з яких 6 тисяч – “бонусні”.

Що з’явиться незабаром?

Нагадаємо, що нещодавно публіці показали ще один простір, який почне функціонувати вже незабаром: “Соціохаб”, призначений для спільної роботи вінницьких громадських організацій та чиновники. Його також відкриють на вул. Пушкіна, у підвальному приміщенні тієї ж будівлі, де розташовано IHub.

Детальніше про “Соціохаб” читайте в нашому матеріалі “ХАБ-трансформер: у Вінниці показали “інкубатор ідей” для активістів”.

Також незабаром у підвалі будівлі “Вінтери”, що на Майдані Героїв Небесної Сотні, має відкрити свої двері креативний простір “Квадрат”, котрий виграв конкурс в цьогорічному Бюджеті громадських ініціатив.

Про “Квадрат” читайте детально у нашому матеріалі Чотири сторони одного «Квадрату»: як у Вінниці створюють «третє місце» для молоді”

Фото Ольги Мірошниченко, коворкінг «Кабінет» – Андрія Завертаного 

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.