ХАБ-трансформер: у Вінниці показали “інкубатор ідей” для активістів. ФОТОРЕПОРТАЖ

12:06
Автор: admin
Become a Patron!

220 квадратних метрів, стеля з металевої решітки та стіни, що рухаються і… зникають. Сьогодні у Вінниці уперше відкрили двері Соціохабу або NGO-хабу: будівлі на Пушкіна, 11, яка вже невдовзі має стати головним місцем Вінниці, де концентруватимуться ідеї громадських організацій.

Приміщення хабу – свіженьке і щойно відремонтоване: тут ще немає меблів і техніки, однак вже є оригінальні стіни-перегородки, котрі при потребі складаються і перетворюють окремі зони на єдине величезне приміщення.

 

  • Ми подумали, що буде досить ефективно, якщо ми це приміщення зробимо інноваційним та багатофункціональним: аби при потребі хаб перетворювався з окремих робочих зон у велику конференц залу. І навпаки, – розповідає директор УП “Інститут розвитку міста” Аліна Дяченко та показує, як працюють ці перегородки.

Хоч пані директор і говорить, що для цього потрібна чоловіча сила, насправді – досить легко саме з усім справляється. За кілька секунд стінка складається ніби “гармошка”, і кілька кімнат зливаються в єдину грандіозну залу.

   

Сьогодні сюди приїхав мер Сергій Моргунов разом з підрядником, аби на власні очі побачити, як тривають роботи в хабі: його почали будувати у 2016-му році, з міського бюджету на це піде 2 мільйони 260 тисяч гривень.

  • А що це зі стелею у вас? Решітка якась дивна, – питається міський голова, показуючи на стелю, виконану з тонких металевих прутів. Виявляється, вона теж несе в собі певний функціонал: туди громадські активісти планують підвішувати різноманітні візуальні матеріали, плакати та банери під час конференцій та майстер класів, таким чином використовуючи кожен квадратний сантиметр приміщення.

Аліна Дяченко та Станіслав Данілов сподіваються, що вже в листопаді в цьому приміщенні вже вируватиме життя: громадські організації, котрі схочуть долучитися до роботи Соціохабу, вже найближчим часом почнуть виробляти стратегію та формат його діяльності.

  • Треба розуміти, що це буде не коворкінг, як багато хто думає,- пояснює Дяченко. Тобто тут не можна буде, скажімо, орендувати собі місце і приходити сюди як на роботу. Місія цього закладу в тому, що він створений саме для реалізації конкретних проектів Вінницьких ГО.

На практиці це означатиме приблизно наступне: кілька громадських організацій, які зможуть долучитися до процесу і вкласти в хаб власний ресурс (фінансовий або ж організаційний), отримають змогу використовувати локацію для реалізації власних проектів, зокрема грантових.

NGO-хаб стане зоною як для закритих робочих зустрічей громадських активістів, так і для публічних заходів, зокрема пріоритет надаватиметься подіям, які спонукатимуть до комунікації представників влади та громадськості.

 

За словами Дяченко, наразі перемовини про конкретний формат роботи та управління хабом тривають з БФ “Подільська громада”, ГО “Гармонія” та Центром розвитку місцевого самоврядування.

  • Унікальність цього хабу в тому, що він – єдиний в Україні, створений спільно громадськими організаціями та владою. Від міської ради ми отримали приміщення та фінансування на ремонт, завдяки грантовим програмам та підтримці ГО будуть придбані меблі та техніка, необхідна для роботи. Якщо в інших містах є подібні локації, але створені зазвичай бізнесом, то у випадку Вінниці – це спільний проект влади та громади, – наголошує директор “Інституту розвитку міста”.

Приміщення – коли воно трансформується знову в окремі кімнати – має шість окремих зон, зокрема кухню, кабінет адміністратора та санвузол (розрахований також на людей з інвалідністю). Стіни пофарбовані різними кольорами, хоча загалом інтер’єр виглядає досить лаконічно.

 

Хаб намагалися зробити максимально енергоефективним (тут лише діодне освітлення), а ще – добре вентильованим, враховуючи кількість людей, яка тут може одночасно перебувати. За словами Дяченко, конференц зала може вмісти під сотню людей. Під час сьогоднішніх відвідин міський голова обіцяв подарувати хабу ще й великий екран під проектор.

  • Зробимо тут вам кінотеатр, це ми разом з Володимиром Борисовичем (Гройсманом – ред.) передамо це обладнання, – обіцяє мер Моргунов.

За його словами, ремонт цього приміщення був не з легких: самій будівлі близько ста років, складнощі були, зокрема, зі стелею.

Вона була зроблена ще із “дранки”, тут все довелося перероблювати. Але головне, щоб це місце працювало на результат: щоб це було складовою реалізації нашої стратегії Інтегрованого розвитку Вінниці. Напрямків роботи тут для громадських активістів та влади – дуже багато. Ми маємо посилювати наш діалог, адже тільки через діалог ми знайдемо правильних шлях розвитку Вінниці, – сказав міський голова.

Чиновники сподіваються, що до кінця року тут вже вдасться провести перші заходи: натхненники NGO-хабу вже планують перші майстерні, круглі столи і TED-конференції, які зрештою “виростуть” у конкретні проекти на користь міста.

Як виглядає хаб-трансформер зараз – у фоторепортажі Ольги Мірошниченко.

 В матеріалі також використані фото зі сторінки Сергія Моргунова на Facebook

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.