Level80: як виглядає перший у Вінниці безкоштовний коворкінг. ФОТОРЕПОРТАЖ

12:21
Автор: Андрій Качор
Become a Patron!

Сьогодні, 23 листопада вінницьким журналістам показали, як виглядає перший та поки єдиний у Вінниці вільний простір для молоді Level80, що на вулиці Магістратській, 80.

Своєрідна презентація відбулася під час виїзної наради міського голови Сергія Моргунова. Попри ранок робочого дня, приміщення коворкінгу було повністю заповнене молоддю: хтось працював за комп’ютером, більшість – грали в настільні ігри, двоє хлопців “рубалися” в настільний футбол в окремій кімнатці:

  • Що, зігнали сюди всіх навмисно? – напівжартома питається мер. Однак адміністраторка “свіжого” закладу парирує: насправді, у багатьох студентів пари починаються вже після обіду:
  • Ми повідомили, що сьогодні буде щось на кшталт відкриття, тому всі хотіли прийти-подивитися, – пояснює дівчина.

  • Далі проводить невелику екскурсію: показує стенд при вході, на якому висять афіші найближчих заходів, зразу за ним – невелика кухня. Зрештою, не стільки, власне, кухня, як куточок, де можна зготувати чай та каву. Тут же – невелика скринька для пожертв, адже відвідування Level80 для всіх охочих – безкоштовне.

  • Ми поставили таку скриньку, аби люди кидали туди дрібні гроші, і ми могли з них придбати, принаймні, чай та печиво, – розповідає голова Молодіжної ради міста та один з ініціаторів створення коврокінгу Дмитро Мира. Пізніше додає: сам заклад фінансується з міського бюджету. Зокрема, витрати йдуть на оплату комунальних послуг та зарплату адміністраторам.

Наразі Level80 працює лише з понеділка до п’ятниці включно, однак вже після Нового року його автори обіцяють, що двері будуть відкриті й на вихідних. На цих словах мер Вінниці підходить до одного зі столів, де гурт підлітків грає в Дженгу: намагається витягнути з вежі один з нижніх блоків, аби споруда не завалилася. І таки витягає.

  • У моїй молодості, коли я був студентом, таких закладів не було. Я вчився в Чернівцях, щоправда, там була тільки дискотека й бібліотека. Дискотеку влаштовували в підвалі, з такими стелями, знаєте – рукою можна було дотягнутися. А от коворкінгів чомусь не було, – згадує Сергій Моргунов.

Делегація з міської ради прийшла в Level80 з подарунками: вручили телевізор та ігрову приставку Sony Playstation 4 Pro. Останньому презенту тут були раді особливо.

Натомість студенти подарували меру сертифікат про черговий вінницький Рекорд України: створення найбільшого гербу Вінниці з людей.

Мер на місці розпорядився, аби сертифікат повісили в приміщенні міської ради “Щоб всі бачили, що студенти в нас теж патріотично працюють”.

Фото Андрія Завертаного

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.