Корвет “Вінниця” стане кораблем-музеєм

14:11
Автор: Юлія Плахтій
Become a Patron!

Навчальний корабель Військово-Морських Сил ЗС України «Вінниця» перетвориться на музей. 

Як повідомляє Міністерство оборони України, рішення про це прийняв Міністр оборони України Андрій Таран.

З посиланням на його слова зазначено, що зараз опрацьовується питання передачі корвета як музейного предмета до філії Національного військово-історичного музею України — Центрального військово-морського музею.

Корвет «Вінниця» — багатоцільовий корабель прибережної дії. Спущений на воду у 1976 році. Виконував завдання в акваторії Чорного моря. У складі ВМС ЗС України брав участь у багатьох багатонаціональних навчаннях.

Повідомляється, що корабель у форматі державно-приватного партнерства планують розмістити на 8-му причалі Миколаєва.

— Створення на базі бойового судна музейної експозиції дозволить перетворити його в один із потужних центрів військово-патріотичного виховання молоді. Тут популяризуватимуть традиції українського військового флоту, а причал стане одним із осередків туризму міста-корабелів, — зазначив Міністр оборони.

Підкреслюється, що таким чином “буде збережено для історії одного з останніх представників корветів проекту «1124», як зразка кораблебудування 70-х років минулого століття”.

“У світі існує кілька сотень кораблів-музеїв, на яких розміщена експозиція, присвячена історії, екіпажу та подіям судна. Найвідоміші з них вітрильний лінійний корабель «Вікторі» у британському Портсмуті чи американський лінійний корабель «Айова» в Лос-Анджелесі. В Україні своя історія військових кораблів. Корвет «Вінниця» стане першим таким об’єктом військово-морської спадщини” – йдеться у повідомленні Міністерства оборони.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що «Вінниця» – це останній у світі корабель проєкту 1124П — прикордонної версії малих протичовнових кораблів проєкту 1124/1124М «Альбатрос». Корвет «Вінниця», який раніше мав назву «Дніпро», був спущений на воду ще у 1976 році. У січні 1996 року його передали Військово-Морським Силам України й перейменували у «Вінниця».

З моменту передачі до складу національного флоту він брав участь у низці міжнародних навчань. У 2007 році корабель потрапив у шторм, був пошкоджений форштевень. З того часу він перебував у ремонті в Севастополі. Через технічний стан корпусу й непрацюючі системи, корвет планували списати до кінця 2013 року.

На фото пошкоджений форштевень на кораблі «Вінниця»

Згодом ці плани відтермінували. Після російської агресії у 2014 році, разом з окупацією Криму та захопленням 80% плавскладу ВМС ЗС України, корабель залишався у бойовому складі українського флоту.

Після 11 місяців ремонту в сухому доці, корвет ВМС України «Вінниця» повернувся в Одеський порт. Попри проведений ремонт, корабель лишався з недіючими радіолокаційною та гідроакустичною системами.

На фото корпус корвету «Вінниця» у 2017 році

Раніше також повідомлялось, що цей корвет та ще два рейдових катери планують списати.

Фото: Міністерство оборони України та Український мілітарний портал

Читайте також: ЗМІ: корвет “Вінниця” планують списати найближчим часом

Читайте також: Корвет “Вінниця” лишився після ремонту “сліпим” та “глухим”

Читайте також: Ремонтувати не можна утилізувати: долю корвету “Вінниця” можуть вирішити до кінця року

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.