Ремонтувати не можна утилізувати: долю корвету “Вінниця” можуть вирішити до кінця року

10:29
Автор: Микола Геркалюк
Become a Patron!

Ще у вересні корвет “Вінниця” підняли в сухий док, почали очищати та готувати до ремонтних робіт. Однак зараз постає питання про доцільність ремонту і про те, що буде дешевше – привести корвет до ладу чи утилізувати?

Як повідомляє Depo.Вінниця, Військово-морські сили України два тижні тому провели узгоджувальну нараду з промисловцями. Питання, що робити з корветом “Вінниця”, на даний момент все ще залишається актуальним і буде вирішуватись протягом кількох наступних тижнів.

 – Нам повідомили результати огляду судна та пропозиції щодо його відновлення, ремонту, модернізації чи заміни окремих зразків озброєння. Стан корпусу корабля зрозумілий та складний, там є проблеми. Зараз ми думаємо над тим, як будуть співвідноситися ціна робіт та результат. Бо якщо, скажімо, відновлення корвета коштуватиме півмільярда доларів, то вигідніше буде за ці кошти купити три катери. Підійти до вирішення долі корвета “Вінниця” треба виважено, – каже Роман Гладкий, перший заступник Командувача ВМС України.

Корвет “Вінниця” – це прикордонна версія малого протичовного корабля (за класифікацією НАТО Grisha-ІІ class). На воду його вперше спустили 12 вересня 1976 року. В квітні 2014 року був захоплений російським спецназом морської піхоти, а через місяць повернений до складу ВМС України.

Читайте також: В Одесі почали ремонтувати корвет “Вінниця”