ЗМІ: з корвета «Вінниця» можуть створити музей

7:53
Автор: Vежа
Become a Patron!

У Міністерстві оборони України розглядають можливість створення музею з корабля «Вінниця», який планують списати найближчим часом.

Видання «Мілітарний» повідомляє, що з корвета «Вінниця» розглядають створення музею Військово-Морських сил ЗС України. Про це їм стало відомо з власних джерел у Міністерстві оборони України.

Додають, що «Вінниця» це останній у світі корабель проєкту 1124П — прикордонної версії малих протичовнових кораблів проєкту 1124/1124М «Альбатрос». Корвет «Вінниця», який раніше мав назву «Дніпро», був спущений на воду ще у 1976 році. У січні 1996 року його передали Військово-Морським Силам України й перейменували у «Вінниця».

З моменту передачі до складу національного флоту він брав участь у низці міжнародних навчань. У 2007 році корабель потрапив у шторм, був пошкоджений форштевень. З того часу він перебував у ремонті в Севастополі. Через технічний стан корпусу й непрацюючі системи, корвет планували списати до кінця 2013 року.

На фото пошкоджений форштевень на кораблі «Вінниця»

Згодом ці плани відтермінували. Після російської агресії у 2014 році, разом з окупацією Криму та захопленням 80% плавскладу ВМС ЗС України, корабель залишався у бойовому складі українського флоту.

Після 11 місяців ремонту в сухому доці, корвет ВМС України «Вінниця» повернувся в Одеський порт. Попри проведений ремонт, корабель лишався з недіючими радіолокаційною та гідроакустичною системами.

На фото корпус корвету «Вінниця» у 2017 році

Нещодавно у ЗМІ з’явилась інформація, що найближчим часом корвет та ще два рейдових катери планують списати.

Фото: Український мілітарний портал

Читайте також: ЗМІ: корвет “Вінниця” планують списати найближчим часом

Читайте також: Корвет “Вінниця” лишився після ремонту “сліпим” та “глухим”

Читайте також: Ремонтувати не можна утилізувати: долю корвету “Вінниця” можуть вирішити до кінця року

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.