Корвет “Вінниця” лишився після ремонту “сліпим” та “глухим”

9:20
Автор: Vежа
Become a Patron!

Після 11 місяців ремонту в сухому доці судноверфі «Україна», корвет ВМС України «Вінниця» повернувся в Одеський порт. Попри проведений ремонт, корабель лишається з не діючими радіолокаційною та гідроакустичною системою, тож найближча його доля лишається під питанням.

Як повідомляє одеське видання “Таймер”, за роки служби з 1976 року (коли корабель ще називався «Дніпро»), корвет неабияк “зносився”, в т.ч. через неналежну експлуатацію вже в складі ВМС України: зокрема підводна частина корпусу корабля почала гнити.

“У 2007 році сильний шторм завдав кораблю серйозні пошкодження, і в 2013 році його навіть планували списати. Однак події 2013 року змусили командування ВМС України змінити плани: корабель було вирішено відновити і знову ввести в бойовий склад флоту”, – пише одеське видання. Водночас після анексії Криму з корабля зняла найбільш цінне електронне обладнання, тож тоді постало питання доцільності його відновлення. “Якщо, скажімо, відновлення корвета коштуватиме півмільярда доларів, то вигідніше буде за ці кошти купити три катери. Підійти до вирішення долі корвета “Вінниця” треба виважено, – так у 2017 році прокоментував ситуацію Роман Гладкий, перший заступник Командувача ВМС України.

Водотоннажність – 2500 т, довжина – 112 м, максимальне занурення – 5,6 м, швидкість повного ходу – 32 вузли, автономність – 30 діб, дальність плавання – 4000 миль, екіпаж – 110 осіб. При будівництві корвета буде застосовано стелс-технологія, необхідна для зменшення помітності радарними системами. Планується, що це буде бойовий корабель, який виконуватиме функції протиповітряної, протиракетної, протикорабельної та протичовнової оборони. Так, корабель нестиме 8 протикорабельних ракет, зенітно-ракетну установку, 6 торпед і три артилерійських установки різного калібру. Озброєння буде європейського виробництва, решта – вітчизняного.

За даними видання, корабель поки не готовий до повернення до складу флоту, так як є багаторазовим небоєспроможним: зокрема, поки не діють «очі» і «вуха» корабля (радіолокаційна система, гідроакустичні установки і т.п.). Найближча доля «Вінниці» поки залишається під питанням.