Керівниця вінницького осередку партії Шарія подала судовий позов проти видання Vежа

20:19
Автор: Vежа
Become a Patron!

Очільниця вінницького осередку проросійської “партії Шарія” подала судовий позов проти Vежі та шеф-редактора видання Андрія Качора. 

Про це стало відомо з офіційного сайту Вінницького міського суду. Як йдеться в офіційному повідомленні, громадянка Світлана Магденко – яка очолює місцевий осередок партії Шарія у Вінниці – подала позов у справі “Про захист гідності та честі фізичної особи та відшкодування матеріальної та моральної шкоди”. Відповідач – ТОВ “Вежа ВІП” (юридична особа видання “Вежа”) та Андрій Качор – засновник та шеф-редактор видання.

Як повідомляється на сайті Вінницького міського суду, в даній справі вже взяв самовідвід один із суддів. Так, суддя Романюк, отримавши справу в результаті автоматичного розподілу, подав заяву про самовідвід. Причиною такого рішення став той факт, що син судді Романюк навчається у місцевій гімназії №2. Ця заява була погоджена і справу передали судді Антонюк.

Нагадаємо, що очільниця партії проросійського блогера Шарія працює вчителькою молодших класів у Вінницькій гімназії №2. Водночас, під час прес-конференції Андрій Качора вона вже представлялася журналісткою. 

Реклама проросійської партії у вінницькому виданні “20 хвилин”. Магденко представлена тут як керівниця осередку партії Шарія

Зазначимо, що конфлікт між вінницькими прихильниками проросійського блогера та виданням Vежа триває вже кілька місяців. Так, після новини про спалення агітації Шарія у Вінниці невідомими активістами, прихильники Шарія розпочали агресивну кампанію проти видання, шеф-редактора Андрія Качора та його родини. 

Збори проросійського осередку в просторі Cherdak у Вінниці

Так, активісти партії Шарія у Вінниці намагалися з’ясувати місце проживання сім’ї Качора та здійснити напад на помешкання, зокрема облити двері квартири кров’ю.

Скріншот переписки із закритої групи осередку Шарія у Вінниці

Пізніше громадянка Олена Панасюк, яка працювала вихователькою в місцевому дитячому садочку, маючи доступ до персональних даних 4-річного сина Качора, передала ці дані Анатолію Шарію.

Працівниця дитсадка Олена Панасюк

Пізніше на Андрія Качора був здійснений напад з боку членів осередку партії Шарія: активіст проросійської партії Артем Артеменко наніс удар в голову Андрію Качору пізно ввечері 30 серпня, і вже наступного дня дав з цього приводу інтерв’ю для блога Анатолія Шарія.

Нападник Артем Артеменко (ліворуч)

 

Світлана Магденко і обвинувачений Артем Артеменко на зустрічі осередку партії Шарія у Вінниці (Артеменко по центру в масці)

 

Наразі Артеменко обвинувачується за ч.2 ст. 345-1 – “Умисне заподіяння журналісту, його близьким родичам чи членам сім’ї побоїв, легких або середньої тяжкості тілесних ушкоджень у зв’язку із здійсненням цим журналістом законної професійної діяльності”. Санкція цієї статті передбачає покарання у вигляді обмеження або позбавлення волі на строк до п’яти років. 

Коментуючи позов, Андрій Качор зазначив, що йому наразі не відомо, в чому його обвинувачують:

– Це відома тактика росіян: будучи агресором, намагатися зробити з себе жертву. Сам факт позову став для мене сюрпризом: про судове засідання мені стало відомо практично випадково із сайту міського суду. Жодних повідомлень: ні телефоном, ні поштою, ні будь-яким іншим чином мені не надходило. Водночас показовим є те, що судді беруть самовідвід у цій, очевидно політичній, справі: мало хто хоче бруднити руки об агентів російського впливу в Україні.

Щодо перспектив розгляду справи: розумію, що Шарій, фінансований з-за порєбріка, забезпечить Магденко якісним юридичним супроводом. Окрім того всім відомо, що в Україні юридичну підтримку Шарію та його посіпакам надає ще один одіозний персонаж – прислужник Януковича Портнов, який тепер хоче взяти під свій вплив прокуратуру та ДБР. Тому навряд чи буде просто.

Водночас я вже маю досвід подібних позовів: свого часу до мене з подібною дурницею позивався очільник одного з осередків Партії регіонів. Зрештою той “позивач” мусив ледь не змінювати зовнішність, після поразки на виборах і втечі свого шефа на територію країну агресора. Тож на цю ситуацію я дивлюся з азартом: буде дуже цікаво спостерігати та висвітлювати, хто стане на бік проросійської сили у Вінниці, – прокоментував ситуацію Качор.

Читайте також: “Рускіє ідут” або Хто і навіщо атакує Vежу

Читайте також: Чи справді у Вінниці побили журналіста і чому Шарій знайшов нападника раніше за поліцію

Читайте також: Як Шарій виконував замовлення спецслужб РФ із дискредитації України. Розслідування

 

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.