Підозрюваному в нападі на шеф-редактора Vежі змінили обвинувачення

21:15
Автор: Vежа
Become a Patron!

Підозрюваному в нападі на шеф-редактора видання Vежа Андрія Качора, мешканцю Вінниччини Артему Артеменку змінили обвинувачення. 

Тепер чоловік підозрюється у вчиненні злочину за ч.2 ст. 345-1 – “Умисне заподіяння журналісту, його близьким родичам чи членам сім’ї побоїв, легких або середньої тяжкості тілесних ушкоджень у зв’язку із здійсненням цим журналістом законної професійної діяльності”. Санкція цієї статті передбачає покарання у вигляді обмеження або позбавлення волі на строк до п’яти років. 

Нагадаємо, що раніше справа розслідувалася за ч.1 ст. 125 ККУ – “умисне легке тілесне ушкодження”. Покарання за це правопорушення значно менше – від штрафу до громадських або виправних робіт терміном до одного року.

Як повідомив Андрій Качор, обвинувачення змінили з огляду на подане клопотання адвокаткою Качора, яку журналісту надали в “Українській Гельсінській спілці з прав людини”.

“Це було абсолютно обгрунтоване клопотання, а відтак рішення слідчих у справі – цілком адекватне та логічне. Звісно, справа мали бути перекваліфікована саме за цієї статтею, позаяк мотиви злочину – очевидні: нападник сам підтвердив, що скоїв його саме у зв’язку з моєю журналістською діяльністю. Сподіваюсь, що суд також ухвалить законне рішення у цій справі”, – сказав Качор.

Нагадаємо, що раніше журналіст повідомив про звільнення працівниці вінницького дитсадка, яка передала персональні дані про 4-річного сина Качора проросійському блогеру Анатолію Шарію. У тому ж дописі Качор також повідомив про те, що справою зацікавилися у Моніторинговій місії ООН з прав людини.

Нагадаємо, що напад на Андрія Качора стався 30 серпня у Вінниці. Невідомий чоловік підійшов до Качора та уточнивши, чи саме він той журналіст “який писав про Шарія”, наніс йому удар в голову. Наступного дня нападник дав інтерв’ю в блозі Шарія, де пояснив мотиви свого вчинку, повідомивши, що йому не сподобалися дописи журналіста про Анатолія Шарія.

Пізніше Качор дав прес-конференцію, де розповів про структурну побудову угрупування Шарія у Вінниці, його ключових учасників та зв’язок з Росією. На прес-конференцію також приїхали представники Шарія з різних міст, які намагалися зірвати захід.

Фото – спільнота “Свободу не спинити”

Читайте також: “Рускіє ідут” або Хто і навіщо атакує Vежу

Читайте також: Чи справді у Вінниці побили журналіста і чому Шарій знайшов нападника раніше за поліцію

Читайте також: Як Шарій виконував замовлення спецслужб РФ із дискредитації України. Розслідування

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.