КМІС: до продовження карантину готові 79% українців

20:44
Автор: Катерина Дядюк
Become a Patron!

Переважна більшість населення України (79%) готова до продовження карантину. Зокрема 70% готові до його продовження на два місяці й більше, а 59% згодні дотримуватися карантину стільки, скільки потрібно. Водночас 15% українців взагалі не дотримуються карантину.

Такі дані опублікували на сайті “Київського міжнародного інституту соціології” (КМІС). Зазначається, що опитування проводилося з 22 по 25 квітня 2020 року.

У ньому людям віком 18 років і старше поставили таке запитання: “Зараз неможливо передбачити, як буде зростати кількість хворих. Можливо, уряду доведеться продовжувати карантин. Протягом якого терміну Ви зможете дотримуватися карантинних заходів?”.

Результати цього опитування представлені нижче в “Таблиці 1”. Зауважимо також, що станом на сьогодні карантин в Україні продовжено до 11 травня.

У повідомленні йдеться, що:
59% українців готові дотримуватися карантину необмежений час (стільки, скільки потрібно),
– 6% українців до 3-х місяців,
– 5% українців до 2-х місяців
– і 9% українців не більше місяця.

У другій колонці (кумулятивний відсоток) сума відповідних відсотків першої таблиці. Наприклад, у рядку “не більше 3-х місяців” стоїть 59%+6%=65%. Це означає, що 65% готові бути на карантині 3 місяці або більше (з них 6% три місяці і 59% ще більше). Таким чином, переважна більшість населення готова до продовження карантину, – пояснюють в Інституті.

Зокрема майже 80% (точніше 79%) готові до продовження його на 1 місяць і більше, з них 70% на два місяці і більше, і майже 60% опитаних українців (точніше, 59%) згодні дотримуватися карантину стільки, скільки потрібно. 15% не дотримуються карантину, з них 11% відповіли, що не дотримуються карантину, тому що працюють, і 4% тому що вважають його вимоги надмірними.

 

Розподіл за статтю, за віком та за рівнем освіти

У КМІС зазначають, що за регіональним розподілом особливих розбіжностей не виявлено.

Жінки дещо більше ніж чоловіки згодні дотримуватися карантину стільки, скільки потрібно (60% жінок проти 57% чоловіків);

12% чоловіків відповіли, що готові бути на карантині не більше місяця, середі жінок таку відповідь дали 9%; інші різниці незначущі.

Найбільше тих, хто готовий бути на карантині стільки, скільки потрібно, – серед старшої категорії населення, 60-70+ років (73%), найменше – серед молоді, 18-39 років (53%).

Молодь (18-39) дещо більше за інші категорії не дотримується вимог карантину, бо вважає їх надмірними (7%).

Найбільше тих, хто не дотримується карантину, тому що змушений працювати поза домом, – в категорії 40-59 років (16%), найменше – серед старшої категорії 60-70+ (4%).

Найменше тих, хто готовий бути на карантині стільки, скільки потрібно, – серед людей з початковою освітою (47%); інші різниці несуттєві.

Більшість тих, хто не дотримується карантину через роботу поза домом, – серед людей з початковою освітою (14%).

Більшість тих, хто не дотримується карантину через надмірні вимоги, – також серед людей з початковою освітою (14%), в інших категоріях таких відповідей значно менше: вища освіта – 4%, середня – 3%, середня спеціальна – 2%.

 

КМІС провів опитування методом CATI (телефонні інтерв’ю з використанням комп’ютера, computer-assistedtelephoneinterviews) на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів. Вибірка репрезентативна для дорослого населення (віком 18 років і старше) України. До вибірки не включаються території, які тимчасово не контролюються владою України – АР Крим, окремі райони Донецької та Луганської областей. В ході опитування проведено 2024 інтерв’ю.

Статистична похибка вибірки (з ймовірністю 0,95 і з врахуванням дизайн-ефекту 1,1) не перевищує: 2,2% для показників близьких до 50%, 2,1% — для показників близьких до 25%, 1,4% — для показників близьких до 10%.

Таблиці – kiis.com.ua
Ілюстративне фото – balancesociosanitario.com

Читайте також: П’ять етапів: Уряд оприлюднив план виходу з карантину. ГРАФІКА

Читайте також: Карантин до початку або кінця літа: в Україні розробили два сценарії завершення навчального року

Читайте також: “Чимдалі, тим невдоволення зростатиме”: до чого готуються фермери Вінниччини через закриті ринки

Читайте також: Офіційно: 30 квітня у Вінниці відновлять роботу продуктові ринки

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.