Карантин до початку або кінця літа: в Україні розробили два сценарії завершення навчального року

12:17
Автор: Катерина Дядюк
Become a Patron!

У Міністерстві освіти і науки України розробили два сценарії завершення навчального року. Там розповіли про дати ЗНО і те, як відбуватиметься вступ, якщо карантин завершиться до червня, або ж триватиме до початку серпня.

Як повідомили на сайті Міністерства, про це учора, 26 березня, повідомила т.в.о. Міністра освіти і науки Любомира Мандзій під час онлайн-трансляції на фейсбук-сторінці МОН.

Карантин продовжено – до 24 квітня навчання точно триває за дистанційною формою. Сподіваємось на краще і що карантин закінчиться 24 квітня, але ми маємо бути готові до різних варіантів розвитку подій. Тому МОН розробило два сценарії, зважаючи на ситуацію з карантином, – зазначила Любомира Мандзій.

Фото – glavcom.ua

Перший сценарій: карантин завершується до 1 червня

Усі учні, окрім 11-го класу, закінчують навчальний рік наприкінці червня. Після карантину для них організовується коригуюче навчання: вчитель ідентифікує теми, за якими є пробіли у знаннях, відчитує ті, які є критичними для класу, вказує, які теми необхідно додатково доопрацювати вдома.

Випускники 11-х класів також вчаться до кінця червня – коригують пробіли в програмі, готуються до ЗНО.

ЗНО стартує орієнтовно в останній тиждень червня і закінчується орієнтовно в середині липня. Результати основної сесії ЗНО стануть відомі наприкінці липня.

Вступна кампанія розпочнеться на початку серпня.

Другий сценарій: карантин продовжується до початку серпня

Усі учні, окрім 11-го класу, закінчують навчання наприкінці травня та отримують відповідні документи. У 2020-2021 навчальному році перший місяць навчання буде коригуючим. Вчителі повинні будуть здійснити зріз знань, ідентифікувати теми, за якими є пробіли, та компенсувати їх упродовж першого місяця навчання. Сам навчальний рік 2020-2021 триватиме до кінця червня.

ЗНО для учнів 11-го класу стартує в середині серпня і закінчується до середини вересня.

Вступна кампанія завершиться до середини жовтня, а навчання перших курсів розпочнеться на початку листопада. Навчання решти курсів розпочнеться з 1 вересня.

За обох сценаріїв:

для студентів вишів невипускних років навчальний рік має завершитись так, як і планувався;

екзаменаційно-залікові сесії університети можуть провести дистанційно в тому графіку, який затверджено закладом. У випадку, якщо обов’язкову аудиторну роботу студенти не можуть виконати дистанційно, виш має перенести її на наступний навчальний рік;

для студентів випускних років захисти дипломних робіт та атестаційні іспити проводитимуться дистанційно, крім єдиного державного кваліфікаційного іспиту та атестації осіб, що здобувають ступені доктора філософії, доктора мистецтва, доктора наук.

Повідомляється, що через епідеміологічну ситуацію скасують державну підсумкову атестацію у 4 та 9 класах.

Також 15 квітня буде оприлюднено онлайн-пробне ЗНО з усіма необхідними поясненнями. Учасники зможуть потренуватися, отримавши онлайн-тестовий зошит. Однак напередодні тестування усім, хто зареєструвався і заплатив за послугу, буде надано можливість скласти пробне тестування очно.

Зазначається, що дата проведення пробного ЗНО залежить від терміну карантину.

Ілюстративне фото – з архіву Vежі 

Читайте також: Через карантин в Україні пробне ЗНО перенесли на квітень

Читайте також: Департамент освіти у Вінниці пояснив, як організувати дистанційне навчання на період карантину

Читайте також: Уряд запровадив режим надзвичайної ситуації по всій країні та продовжив карантин

Читайте також: Останній дзвоник-2019: як у Вінниці проводжали школярів. ФОТОРЕПОРТАЖ

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.