Громадські роботи за домашнє насильство: на Вінниччині чоловік заготовлює дрова за рішенням суду

17:30
Автор: Олеся Яненко
Become a Patron!

На Вінниччині, у Корделівському старостинському окрузі, засуджений за домашнє насильство чоловік відбуває покарання у вигляді громадських робіт. Правопорушник займається заготівлею дров для місцевої школи.

Як повідомляє Калинівська міська рада, засуджений чоловік словесно ображав та погрожував фізичною розправою своїй дружині. За це суд виніс рішення та призначив покарання у вигляді громадських робіт.

Чоловік, згідно з графіком роботи, займається заготівлею дров для Корделівської загальноосвітньої школи. За його роботою наглядає виконуючий обов’язки старости Сергій Ломачевський.

Як зазначає начальник Хмільницького районного відділу №1 філії  Державної установи “Центр пробації” у Вінницькій області Сергій Химера, громадські роботи у визначених випадках мають “більшу профілактичну значущість, оскільки рівень рецидиву значно менший серед осіб, яким призначено покарання, альтернативне позбавленню волі”.

– Відбуваючи покарання у громаді, порушник має можливість переосмислити недоліки власної поведінки, а найголовніше, він не змінює звичне для себе середовище, а отже позбавлений можливості перейняти негативний вплив “кримінальної культури”, – зазначив Сергій Химера.

Громадські роботи виконуються засудженим у вільний від основної роботи чи навчання час. Робота є безоплатна та суспільно корисна. Вид робіт визначають органи місцевого самоврядування.

Додається, що тривалість громадських робіт за Кримінальним кодексом України встановлюються на строк від шістдесяти до двохсот сорока годин, і призначається, як правило за вчинення злочинів невеликої та середньої тяжкості. Відбування покарання відбувається за місцем проживання засудженого. Громадські роботи не призначаються особам, визнаним інвалідами першої або другої групи, вагітним жінкам, особам, які досягли пенсійного віку, а також військовослужбовцям строкової служби.

Довідка:

З питаннями стосовно протидії домашнього насильства необхідно звернутися на безкоштовну обласну “лінію довіри” з питань запобігання та протидії домашньому насильству, торгівлі людьми та дискримінації за ознакою статі: 0 800 75 04 75 (працює цілодобово). Зазначимо, домашнє насильство може бути не лише фізичним, але й економічним, психологічним та сексуальним. Детальніше про прояви насильства та його ознаки читайте ТУТ.

У разі загрози здоров’ю чи життю необхідно телефонувати у поліцію (102).

Інші корисні контакти:

–  Тел. 15-47 – урядова “гаряча лінія”, де надаються інформаційні, психологічні та юридичні консультації чоловікам та жінкам, які постраждали від домашнього насильства, насильства за ознакою статі, насильства стосовно дітей, або з питань загрози вчинення такого насильства, а також надається психологічна допомога потерпілим від домашнього насильства жінкам, чоловікам, дітям.

– Тел. 0 800 500 335 або 116 123 – Національна “гаряча лінія” з запобігання домашньому насильству, торгівлі людьми та ґендерної дискримінації. З питань запобігання домашньому насильству, у разі необхідності, варто звернутися на безкоштовну обласну “Лінію довіри” з питань запобігання та протидії домашньому насильству, торгівлі людьми та дискримінації за ознакою статі: 0 800 75 04 75 (працює цілодобово).

– Тел. 15-47 – урядова “гаряча лінія”, де надаються інформаційні, психологічні та юридичні консультації чоловікам та жінкам, які постраждали від домашнього насильства, насильства за ознакою статі, насильства стосовно дітей, або з питань загрози вчинення такого насильства, а також надається психологічна допомога потерпілим від домашнього насильства жінкам, чоловікам, дітям.

– Тел. 0 800 500 335 або 116 123 – Національна “гаряча лінія” з запобігання домашньому насильству, торгівлі людьми та ґендерної дискримінації.

Читайте також: “А що люди скажуть?”: як у Вінниці намагаються протидіяти домашньому насильству

Читайте також: В Україні запрацював сайт для онлайн-звернень щодо домашнього насильства та насильства за ознакою статі

Читайте також: «Червона лавка»: у Вінниці реалізували проєкт з протидії домашньому насильству. ФОТОРЕПОРТАЖ

Читайте також: Депутати Вінницької облради звернулись до Президента щодо невідкладної ратифікації Стамбульської конвенції

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.