Громадські місця, салони краси і школи: на Вінниччині перевірятимуть дотримання карантину та COVID-сертифікати

15:11
Автор: Богдан Будай
Become a Patron!

На Вінниччині співробітники Держпродспоживслужби регіону спільно з поліцейськими та фахівцями “Центру контролю та профілактики захворювань” розпочинають спільний моніторинг дотримання карантинних обмежень як серед підприємців, так і простих громадян. Окрім дотримання звичних карантинних правил, також перевірятимуть і COVID-сертифікати вакцинації на предмет підробки. 

Про це сьогодні, 13 жовтня, стало відомо під час брифінгу заступника начальника ГУНП Вінниччини Ігоря Волокітенка, першого заступника начальника Головного управління Держпродспоживслужби у Вінницькій області Олександра Сорочана та завідувача відділу ДУ “Вінницький обласний Центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України” Степана Томина.

Перевірки стосуватимуться в основному місць масового скупчення. Також перевірятимуть салони краси, нотаріальні контори, офісні приміщення, навчальні заклади тощо. Першочергово перевірятимуть працівників цих об’єктів (засоби індивідуального захисту та COVID-сертифікати), а також відвідувачів (засоби індивідуального захисту).

 

Нагадаємо, нещодавно у зв’язку з погіршенням епідемічної ситуації Кабмін затвердив нові правила пасажирських перевезень в Україні. Так, з 21 жовтня міжрегіональні перевезення будуть дозволені за умови наявності документа, що підтверджує отримання повного курсу вакцинації, або негативного результату тестування на COVID-19, який чинний 72 години. Детальніше ‒ за ЦИМ посиланням.

Також з 23 вересня у всіх регіонах України встановлено “жовтий” рівень епіднебезпеки. Водночас у МОЗ зазначали, що обмеження “жовтого” рівня не будуть застосовуватися, якщо всі учасники (відвідувачі) та щонайменше 80% організаторів масових заходів, працівників кафе та ресторанів, кінотеатрів, театрів, музеїв чи інших культурних закладів, спортзалів та басейнів матимуть хоча б одне щеплення або чинний (72 год) результат ПЛР- чи експрес-тестування. Детальніше про чинні обмеження ‒ за ЦИМ посиланням.

Про заходи реагування

Водночас, перший заступник начальник Головного управління Держпродспоживслужби у Вінницькій області Олександр Сорочан каже ‒ ситуація із захворюваністю сягнула того рівня, що час “просити, благати та роз’яснювати” щодо карантинних правил вже минув. Також він повідомив, що спільно з Національною поліцією та фахівцями “Центру контрою і профілактики захворювань” працівники Держпродспоживслужби проводитимуть моніторингові обстеження суб’єктів господарювання на дотримання карантинних правил.

Ми домовляємося з нашими колегами з Національної поліції і з центру контролю і профілактики захворювань МОЗУ, що цю роботу з понеділка ми починаємо відпрацьовувати спільно. […] Всі речі, які стосуються попереджень, прохань, припиняються. І я наголошую на цьому. Стоїть задача вживати адекватних заходів адміністративного впливу на тих суб’єктів господарювання, на тих громадян, хто злісно ухиляється від виконання протиепідемічних заходів. Мета цього всього – щоб ми не перейшли в “помаранчеву” або “червону” зону. А потім не “добилися” повного локдауну, повного припинення діяльності. 

– В основному, це (перевірки – авт.) стосуватиметься місць масового скупчення, але ми не будемо забувати про й інші об’єкти і суб’єкти господарювання. Це салони краси, нотаріуси, офісні приміщення тощо. Школи, звичайно, садочки. Хто працює, буде перевірятися. Наскільки нам відомо, в поліції вже існують програми, які дозволяють зчитувати QR-коди внутрішніх сертифікатів, є і міжнародні “ковідні” сертифікати, і їх теж можна буде зчитати. Тобто, наші колеги-поліцейські матимуть можливість перевірити правдивість цього QR-коду і дійсну наявність цього “протиковідного” сертифікату, ‒ каже Олександр Сорочан.

Водночас, заступник начальника ГУНП Вінниччини Ігор Волокітенко розповів, що правоохоронці також перевірятимуть перевізників, особливо на міжобласних сполученнях, щодо дотримання карантинних правил. За його словами, на автошляхах міста та області буде організовано відповідну роботу щодо недопущення таких порушень.

Загалом, за інформацією правоохоронця, за минулий тиждень в області було зареєстровано 300 адміністративних правопорушень в сфері недотримання карантину. Здебільшого, це були ті порушення, де на зауваження громадяни не реагували, і поліцейські вимушені були вживати відповідних заходів.

Як перевіряють COVID-сертифікати

Наприкінці вересня в поліції повідомили, що перевірятимуть COVID-сертифікати за QR-кодом.

Так, голова Нацполіції України Ігор Клименко в своїй публікації на сайті “Інтерфакс-Україна” розповів, що кожен сертифікат та довідка має QR-код, який підтверджує достовірність медичного документу. Органи місцевої влади, співробітники Держпродспоживслужби та правоохоронці мають право перевіряти їх чинність. 

Спільно з Мінцифрою ми розробили та розпочали інтеграцію відповідного програмного забезпечення на планшети поліцейських, щоб вони могли швидко та безперебійно перевірити сертифікат з “Дії” або сканувати паперовий його варіант. Приблизно так, як працює зараз перевірка водійських посвідчень. За декілька днів цей процес повністю налагодиться, ‒ повідомив Ігор Клименко в своїй публікації.

Що стосується відповідальності за підробку сертифікатів, то найчастіше слідчі кваліфікують такі злочини за ст. 358 ККУ, повна назва якої “Підроблення документів, печаток, штампів та бланків, збут чи використання підроблених документів, печаток, штампів”. Покарання за виготовлення та збут – від штрафу, який може сягати 17 тисяч гривень, до 5 років ув’язнення. Якщо ж особа використовує підроблені довідки чи сертифікати, то санкція передбачає покарання від штрафу в розмірі до 850 гривень і до обмеження волі на строк до 2 років.

Також можлива відповідальність за статтею 362 ККУ – “Несанкціоновані дії з інформацією, яка оброблюється в комп’ютерах, автоматизованих системах, комп’ютерних мережах або зберігається на носіях такої інформації, вчинені особою, яка має право доступу до неї”. Санкція статті передбачає до шести років позбавлення волі з позбавленням права займатися певною діяльністю на строк до трьох років. За словами Клименка, такі провадження розпочиналися у випадках більш складної підробки документу, аніж проста підробка печаті.

Актуальна статистика

Так, за словами Степана Томина, на сьогодні ситуація з захворюваністю на COVID-19 як в Україні, так і на Вінниччині в цілому стрімко погіршується. Якщо в серпні протягом доби фахівці реєстрували 50-60 випадків “ковіду”, то за минулу добу було виявлено 347 інфікованих.

Я розумію, що ця статистика не така грізна, як було весною цього року, коли за добу реєструвалося до 900 випадків. Але якщо порівнювати осінь 2020 року і осінь 2021 року, то рівень захворюваності за минулий 40-ий тиждень в поточному році склав 100 випадків на 100 тисяч населення. В 2020 році було лише 50 випадків на 100 тисяч. Ми прекрасно розуміємо, що ситуація буде ускладнюватись і в подальшому. На сьогодні завантаженість ліжок по стаціонарах, які визначені для госпіталізації “коронавірусних” хворих сягає майже 50%. […] Рівень летальності по нашій області становить 2,4%. Щоденно від ускладнень коронавірусної інфекції помирають хворі. За минулу добу від ускладнень померли 8 людей в нашій області. Хочу наголосити, що серед летальних випадків від COVID-19 не було жодної особи, яка би була вакцинованою. Якщо ми говоримо про захворілих, то серед захворілих, починаючи з червня, порядка 6% осіб, які отримали 1 дозу, і порядка 2%, які отримали дві дози. Якщо ми говоримо про людей, котрі потрапляють в реанімацію, тобто, це важкі випадки, то на сьогоднішній день в закладах охорони здоров’я, в реанімаційних відділеннях по місту Вінниці лише 1 хворий, який отримав 1 дозу вакцини. Решта людей, які госпіталізуються, це люди, які не були вакциновані, ‒ каже Степан Томин.

 

***

 

 

Ілюстративне фото – zaxid.net, відео – з Facebook-сторінки поліції Вінницької області

Читайте також: Міністерство охорони здоров’я ініціює дострокові осінні канікули в школах

Читайте також: У Вінниці завантаженість ліжкового фонду для хворих на коронавірус становить 61%

Читайте також: Не лише при підозрі на коронавірус: у МОЗ розповіли, кому мають призначати ПЛР-тестування

Читайте також: На Вінниччині для пенсіонерів розгорнули пункти вакцинації у відділеннях “Укрпошти”

Читайте також: У МОЗ розповіли, як має виглядати Міжнародне свідоцтво про вакцинацію. ВІДЕО

Читайте також: Вакцинація у вишах: щеплення від COVID-19 отримали 12 студентів вінницького педуніверу. ФОТО, ВІДЕО

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.