Україна переходить у “жовту” зону карантину з 23 вересня

13:45
Автор: Vежа
Become a Patron!

З 23 вересня (з 00 год. 00 хвилин) у всіх регіонах України встановлять “жовтий” рівень епіднебезпеки.

Таке рішення ухвалили на засіданні Державної комісії ТЕБ та НС. Водночас, як повідомляє “Урядовий портал”, Кабінет Міністрів змінами до постанови в певному плані також пом’якшив обмежувальні заходи та дозволив працювати закладам господарювання та освіти навіть у “червоній” зоні, але за певних умов.

Обмеження «жовтої» та «червоної» зон не поширюватимуться на ті заклади, де персонал та відвідувачі вакциновані, мають негативний тест або підтвердження нещодавно перенесеної хвороби. Це той метод, який на сьогодні успішно використовує низка європейських і світових країн для того, щоб уберегти людей і водночас не зупиняти економічну активність країни, зазначив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

Графіка – Радіо Свобода

Нагадаємо, що при жовтому рівні діятимуть такі карантинні обмеження:

1) Заборонено проводити масові заходи за участю понад однієї особи на 4 кв. метри площі території або наповненістю залів понад дві третини місць у кожному окремому залі;
2) Не більше 4 осіб за столиком в закладі громадського харчування, а відстань між столами – мінімум 1,5 метри;
3) Кінотеатри та інші заклади культури працюватимуть із заповненістю залів менше за дві третини місць або 50% місць у кожному окремому залі;
4) Спортивні зали та фітнес-центри працюватимуть лише у разі обмеження кількості відвідувачів з розрахунку одна особа на 10 кв. метрів площі тощо.

Водночас у МОЗ зазначили, що обмеження жовтого рівня епіднебезпеки не будуть застосовуватися, якщо всі учасники (відвідувачі) та щонайменше 80% організаторів масових заходів, працівників кафе та ресторанів, кінотеатрів, театрів, музеїв чи інших культурних закладів, спортзалів та басейнів матимуть хоча б одне щеплення або чинний (72 год) результат ПЛР- чи експрес-тестування.

Нагадаємо, вчора Уряд продовжив адаптивний карантин та режим надзвичайної ситуації до 31 грудня 2021 року, а також спростив норми верифікації вакцинації. Дещо раніше Кабінет Міністрів України ухвалив зміни до постанови № 1236, що встановлюють нові карантинні обмеження для запобігання поширенню COVID-19.

Зокрема, ухвалені зміни передбачають, що COVID-сертифікат матиме дві опції (так звані “жовтий” або “зелений”) та міститиме інформацію про вакцинацію, негативний результат тестування (діє 72 години) або одужання від COVID-19. Так званий “жовтий” сертифікат матиме інформацію про перше щеплення, а “зелений” – про повний курс. Детальніше – читайте в матеріалах:

Читайте також: Уряд встановив нові карантинні норми – МОЗ

Читайте також: Уряд продовжив адаптивний карантин в Україні до кінця року

 

 

Графіка – МОЗ

 

Для головної ілюстрації використано фото з сайту thegard.city

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.