«Гармонія» змінює людину зсередини»: вінницький центр реабілітації опублікував фільм до 13-річчя своєї роботи. ВІДЕО

13:05
Автор: Олеся Яненко
Become a Patron!

Оновлено: 18 Вересня 2020, в 09:59

«Цей центр був мрією багатьох людей»– вінницька “Гармонія” опікується людьми з інвалідністю уже більше десяти років. До цієї дати центр опублікував відео, де і клієнти, і їхні рідні діляться своїми спогадами та словами вдячності до Центру.

«В мене зараз більш насичене життя, ніж до травми» – вінницький центр реабілітації “Гармонія” це місце, де діти та молодь з функціональними обмеженнями, а також їхні батьки та рідні отримують психологічну допомогу, а також займаються різними справами – танцюють, влаштовують театр та їздять на концерти.

Заклад також опікується інклюзивністю в місті загалом.

– У 2002 році група активної непосидючої молоді створила громадську організацію «Гармонія» і тільки почала мріяти про місце, яке було б у повній мірі інклюзивне. Це була далека, але дуже бажана мрія. Дякуємо всім-всім-всім друзям, партнерам, волонтерам, бізнесу, владі, медіа, усім, хто підтримував, допомагав і був поруч усі ці роки. Саме завдяки вам у 2007 році мрія стала реальністю. Спочатку була лише невелика група в дитячому садочку. А тепер – це справжній чудовий реабілітаційний центр, – пишуть у дописі під відео.

“Цей центр – це була мрія багатьох людей, і зокрема моєї, коли я зіткнулася з інвалідністю”, – говорить Олена Чорнобривенко, директорка центру.

“Я їду сюди, як додому. Я не знаю, якби би було без нього (центру, прим. ред.) – і для Тараса, і для мене”, “це своєрідна родина”, “тут тебе ніколи не осудять, ніколи не ображатимуть, завжди підтримають і приймуть такою, якою ти є”, – так говорять про заклад батьки дітей, які відвідують заклад.

Як “Гармонія” соціалізує та вчить молодь з інвалідністю “жити на повну” – дивіться у відео нижче:

Відео – Євген Горун

Нагадаємо, минулого року центр перейменували на честь Раїси Панасюк – вінничанки, колишньої очільниці центру, яка боролася за інклюзивність та права людей з інвалідністю.

Читайте також: In memoriam: якою запам’ятає Україна вінничанку Раїсу Панасюк

Читайте також: Вінниця посіла перше місце у рейтингу доступності міст України. ФОТО

Читайте також: У школах Вінниці за останні три роки відкрили близько 20 інклюзивних класів. ВІДЕО

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.