У школах Вінниці за останні три роки відкрили близько 20 інклюзивних класів. ВІДЕО

11:52
Автор: Vежа
Become a Patron!

У Вінниці, за три роки впровадження інклюзії в освіті, кількість навчальних закладів, де відкрили інклюзивні класи, збільшилася втричі: їх тепер 62. А кількість діток з особливими потребами, які отримали можливість відвідувати загальноосвітні школи, збільшилася вп’ятеро – до 200.

Оксана Яценко, директор Департаменту освіти Вінницької міської ради, у коментарі «ВітаTV» розповіла, що інклюзивний клас, чи інклюзивна група відкривається у школах за заявою батьків і за зверненням навчального закладу до Департаменту освіти. З її слів, наразі такі є у 18-ти закладах загальної середньої освіти та у 14-ти – дошкільної. Також у вінницьких школах є 14 ресурсних кімнат.

Читайте також: У вінницьких школах створили вже 62 інклюзивні класи

У сюжеті йдеться, що однією з найбільш адаптованих для інклюзивного навчання шкіл Вінниці є загальноосвітня школа №33.

– Є і ліфт, і санвузол, і пандуси, і доступність абсолютно в кожен кабінет, і ресурсна кімната, де дітки можуть відпочити у вільний час, або якщо вони просто на уроках втомилися, – розповіла директорка школи Наталя Сидоренко.

Відомо також, що у школі діє шість інклюзивних класів, в яких навчається 21 учень з особливими потребами (11 з них мають вади опорно-рухового апарату).

Читайте також: У Вінниці почали облаштовувати ігрові майданчики для дітей з інвалідністю. ФОТО

Однією з таких є другокласниця Діана, у якої вроджена міопатія (захворювання м’язів). Те, що дівчинка має особливі потреби, помітно лише на перерві, коли вона пересідає зі стільчика за партою на інвалідний візок. Каже, що школу відвідує із задоволенням, а улюблені уроки – трудове навчання і малювання.

Мама Діани розповіла, що вибір – навчатися як всі чи індивідуально – навіть не поставав:

– Я була одразу налаштована на те, що дитина буде в звичайній школі, у звичайному класі, і за загальноосвітньою програмою навчатися, – поділилася Яна Мазур.

Заради навчання доньки вона навіть переїхала до Вінниці з Тульчинського району.

Вчителі в інклюзивних класах навчають дітей у парі з асистентом. Кажуть, що діти з особливими потребами навчаються на рівні з усіма. А директорка школи №33 зазначила навіть, що іноді до неї звертаються батьки, які хочуть, щоб їхні діти (без особливих потреб) навчатися саме в інклюзивних класах.

Читайте також: Мобільні “Прозорі офіси”, пандуси та транспорт: як Вінницю робитимуть доступнішою у 2019 році

Ілюстративне фото – lh3.googleusercontent.com

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.