Етноджаз до «мурах» та «оксамитовий» голос Рея Брауна-молодшого: як відбувся фінальний день «Vinnytsia JazzFest 2021». ФОТО

14:42
Автор: Олеся Яненко

Вчора, 3 жовтня, у Вінниці завершився джазовий фестиваль “Vinnytsia JazzFest 2021” концертами в аеропорту. Цього дня у великій залі прямо поруч з аеродромом вінничани слухали блюз від Рея Брауна, етноджаз від Дарека Рубіновського та гурту “ShockolaD”, а також відомі пісні в джазовій обробці від гурту “OLD FASHINED BAND”.

Тепле жовтневе сонце ще гріло вчорашніх слухачів, які близько 17:00 прибували на площу перед вінницьким летовищем у Гавришівці. Аби дібратися на локацію, вінничани приїжджали на своїх автівках та на високих автобусах, які возили пасажирів завдяки чартерній програмі. На вході гостей зустрічала приємна музика – ми висаджувалися на площу під джазову обробку пісні Елвіса Преслі “Fever”. 

Праворуч від входу годували та напували три точки з їжею, кавою та глінтвейном, а ліворуч гості могли сфотографуватися з інсталяцією “Jazz Port”. Зрештою, як ми й зазначали раніше, тут і варто було чекати початку концерту, позаяк всередині звучала гучна реклама. 

 

 

 

 

Те, що це справжній діючий аеропорт, нагадували працівники аеропорту у робочих формах, які реєстрували слухачів або просто перебували на службі. “Що я думаю, нормальний фестиваль”, – каже старший водій служби аварійно-рятувального пожежного забезпечення Василь Дахновський, який прийшов чергувати у свою робочу зміну.

Він працює на цьому аеропорту вже 40 років. ”Мабуть, довше ніж їй (авторці цього матеріалу – ред.) років!”, – каже його колега, начальник служби наземного обслуговування. І не помиляється. Він прийшов в не робочий час спеціально на фестиваль. Ми запитали Василя та його колегу, що вони думають з приводу того, що аеропорт використовується як локація під такий захід.

– Ми “за”, хай люди приїжджають і хоч побачать, який вінницький аеропорт, – каже Василь. 

– Приміщення не пустує, хоч якийсь рух.  Зараз аеропорт закритий на реконструкцію, тому ніхто нікому не мішає, – каже його напарник, який після прохання сфотографувати його швидко зник за найближчими дверима. – […] Я не знаю, який зараз сучасний джаз. У свій час я любив Олега Лундстрема (радянський і російський джазмен, композитор і диригент, – Вікіпедія), і навіть на концерти ходив. Тоді, коли в нього Алла Пугачова лише починала співати.

– В: Я любу музику люблю. Мене музика успокаює. Українське само собою, – каже Василь.

– Кожна музика по-своєму красива. От шо не сприймаю – метал, – додає його колега. 

– А, ти мідь сприймаєш, – жартує Василь.  

Перше відділення концертів розпочалося трохи за 18:00 виступом Дарека Рубіновського та гурт “ShockolaD”. Музиканти зіграли твори з українського та польського фольклору, зокрема лемківську пісню, аранжацію якої створила клавішниця гурту Анастасія Литвинюк.

Голос вокалістки Дани Винницької “літав” від високих до низьких нот та, залежно від інтенсивності, то заколисував, то змушував серце битися частіше. “Літати” від музики змушували й соло музикантів, коли на кілька хвилин вся увага зосереджувалася на одному інструменті – клавішах, саксофоні, ударних чи басу.  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Наступними виступили “OLD FASHIONED BAND”, які розпочали виступ з джазових версій відомих пісень, зокрема ”Englishman in New York” авторства Стінга. Музиканти продовжили розігрівати публіку, плескали разом з глядачами та змушували все більше телефонів підніматися вгору та фільмувати те, що відбувається на сцені. Вони також радували глядачів “соковитими” соло, які змушували глядачів закривати очі та без упину колихатися в такт мелодій. 

Після цього в програмі зробили невелику перерву. О 21:00 на сцену вийшов Рей Браун-молодший та тріо Андрія Арнаутова, які закривали вчорашній 25-й джазовий фестиваль у Вінниці традиційним американським джазом, блюзом та соулом. Легкий “оксамитовий” голос соліста налаштував слухачів на позитивний лад. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Фото Зорини Гаджук

Про перший та другий день фестивалю читайте та дивіться у наших фоторепортажах:

Читайте також: Джаз в “Аеропорту Вінниця”: фоторепортаж із другого дня “Vinnytsia JazzFest 2021”

Читайте також: Кава, музична імпровізація і вправи зі стрибками: яким був перший “Джазовий сніданок” у Вінниці. ФОТОРЕПОРТАЖ

Читайте також: Мюзикл про чудернацьку сімейку Аддамсів відкрив 25-й “Vinnytsia JazzFest”. ФОТОРЕПОРТАЖ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.