Мюзикл про чудернацьку сімейку Аддамсів відкрив 25-й “Vinnytsia JazzFest”. ФОТОРЕПОРТАЖ

11:36
Автор: Дар'я Гоц
Become a Patron!

У п’ятницю,  1 жовтня, у Вінниці розпочався традиційний музичний фестиваль “Vinnytsia JazzFest”. Його відкриття вже втретє довірили Національному академічному театру оперети, які цього разу привезли до Вінниці мюзикл “Сімейка Аддамсів”.

“Vinnytsia JazzFest” влаштовують вже 25 років. Як і раніше, цьогоріч до Вінниці знову приїдуть талановиті джазмени з України та інших країн, серед яких США, Ізраїль, Нігерія… Яскравий початок триденного фестивалю забезпечив київський Національний академічний театр оперети зі своїм кумедним мюзиклом про відому містичну “Сімейку Аддамсів”.

Варто зазначити, що перш ніж потрапити до театру, необхідно було показати сертифікати про вакцинацію, ПЛР-тести або інші документи, про які ми писали ТУТ. Нові правила ухвалили відповідно до посилення карантинних обмежень в Україні.

 

На відкриття джазового фестивалю прийшло чимало містян, які заповнили театр Садовського й переший погляд здавалось, що вільних місць практично не залишилось. Зрештою. після недовгих урочистостей та привітань, розпочався мюзикл.

Сімейка Аддамсів — це комедійний мюзикл, композитором і автором текстів якого є Ендрю Ліппа, лібрето створили Маршалл Брікман та Рік Еліс. Мюзикл відкрився на Бродвеї у квітні 2010 року та за час прокату здобула декілька нагород. У 2019 році прем’єра бродвейського мюзиклу відбулась в Києві, на головній сцені Київського національного академічного театру оперети України. Над виставою працювала литовська постановча група, до якої увійшли режисер-постановник Кестутіс Стасіс Якштас, художник-постановник Гінтарас Макаревічус та балетмейстер-постановник Дайнюс Бервінгіс, диригент-постановниця – н.а. України Оксана Мадараш.

Родина Аддамсів доволі незвична та зі специфічним почуттям гумору. Для них смерть є приємною буденністю, тортури — дитячими забавками, горе та нещастя — бажанням, а найкращий романтичний відпочинок можливий лише у найгіршому готелі, який можливо уявити. Тому й не дивно, що мюзикл розпочався зі сцени на кладовищі, де родина викликала усіх “мертвих, живих та тих, які ще не визначилися” з клану Аддамсів, а викликавши — станцювали з зомбі твіст. Ці “потойбічні створіння” залишались дійовими особами протягом всієї вистави. Іноді лише у ролі декорацій, іноді — танцюючи з героями, але їхня присутність постійно нагадувала, з якою незвичною родиною маємо справу.

 

“Коли ти Аддамс, тобі також потрібен гумор. 

Коли ти Аддамс, ти ще любити маєш смерть”

Несподіваною проблемою для батька родини, Гомеза Аддамса, стала новина, що його донька Середа вирішила одружитися. Ще більша проблема в тому, що обранець дівчини — Лукас — аж ніяк не схожий ні на кого з сімейки та був просто звичайним хлопцем. Оголосити про заручини Середа вирішила після сімейної вечері, на яку також були запрошені батьки Лукаса, однак до того часу її мати не повинна була дізнатись про майбутній шлюб.

Для того, щоб ця зустріч та вечеря відбулись нормально, юній дівчині потрібна була підтримка батька. Гомез не звик щось приховувати від дружини Мортиції та й від вибору доньки не був у захваті, однак погодився допомогти.

Тут варто зазначити, що попри усю свою незвичність та похмурість Мортиція та Гомез є прикладом чудової пари, які й після багатьох років шлюбу не втрачають пристрасті та любові, між якими немає таємниць й вони не соромляться демонструвати свої почуття. Власне, актори Сергій Яцук та Мар’яна Боднар, змогли органічно передати характери своїх героїв: експресивного Гомеза та драматичну Мортицію, яка ходить так дрібно, що здається, ніби вона пливе.

– Mi amor! (моя любов — ред.)

– Твоє кохання навіки!

– Ми завжди будемо шаленіти один від одного! Як тієї ночі, коли ми вперше зустрілися.

– Наше перше побачення! Ти запросив мене подивитися…

– … “Отелло”, Шекспір!

– Прекрасна трагедія! Як ми насміялися!..

Мортиція вважає, що “норма це ілюзія” та не надто вірить у серйозність стосунків доньки. Крім того, молодший брат Середи, Йорш, не бажає втратити сестру та переймається, що його більше ніхто не буде “лякати” та “мучити”.

 

Разом з родиною також проживає мовчазний дворецький Хитун, Бабуся (а під час мюзиклу виявилось, що невідомо чи вона взагалі член родини), а також Дядько Гній, який закоханий у планету і вважає, що “чверть мільйона миль — добра відстань для роману“. Саме останньому дісталась також роль оповідача історії, який спілкувався з глядачами. Попри свій незвичний і відверто нездоровий вигляд, Гній здається людиною, яка щиро вірить в любов та прагне допомогти молодим людям.

 

 

Однак не варто думати, що лише Аддамси були незадоволені обранцем Середи. У показово нормальній родині Лукаса теж не розуміли вибір сина.

– Ця дівчина ходить з арбалетом?

– Все нормально, тату, у неї є дозвіл. 

– Чудовий вибір, синку!

Намагаючись сподобатись батькам свого нареченого, Середа навіть вперше у житті одягає яскраву сукню, що викликає шок її батьків, оскільки донька стала “схожа на кримінальний злочин“.

 

Хоча дві абсолютно протилежні родини намагаються знайти спільну мову (Мортиція навіть показує сімейний фотоальбом), згодом стає зрозуміло, що ця ситуація викриває проблеми, які були у кожній з сімей.

 

 

Аліса Байнекі нудиться у шлюбі й сумує за чоловіком, який за роки подружнього життя змінив футболку з Rolling Stones та бандану на діловий костюм та весь час проводить на роботі. Мортиція, дізнавшись, що Гомез вперше приховав від неї таємницю доньки, вирішує покинути маєток, оскільки не може пробачити чоловіку. Водночас Середа та Лукас також переживають кризу у стосунках й здаються одне одному надто різними.

 

 

Зрештою, після декількох пісень та танців у найкращих бродвейських традиціях, настає щаслива розв’язка. Аліса та Мол Байнекі знову знаходять у своїх стосунках пристрасть, Мортиція пробачає Гомезу, оскільки й сама свого часу мала таємницю, а Лукас переконує Середу, що справді закоханий та готовий навіть померти заради неї.

 

Останнім невирішеним питанням стало те, чи благословить Мортиція доньку на шлюб. Але хіба могло статись інакше? Звісно, мати благословляє свою дитину, адже найголовніше в житті — родина, навіть якщо вона доволі чудернацька.

А що ж Дядько Гній та його “стосунки” з планетою? Наприкінці він також прагне скоротити відстань до свого кохання та вирішує полетіти до свого улюбленого небесного тіла.

 

– Кохана, ти нещасна? 

– Абсолютно! і саме це в родині Аддамсів є найбільшим проявом любові.

“Vinnytsia JazzFest” триватиме ще протягом двох днів. З програмою фестивалю детальніше можна ознайомитися ТУТ.

Фото Зорини Гаджук

Читайте також: Джаз в аеропорту: у Вінниці презентували черговий міжнародний фестиваль «Vinnytsia Jazzfest»

Читайте також: Сертифікат про вакцинацію або результат ПЛР-тесту: організатори “Vinnytsia Jazzfest” повідомили про правила допуску на фестиваль

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.