Дитяча опера, 3D-шоу і рок: чим дивуватиме OPERAFEST TULCHYN-2018

19:19
Автор: Марина Однорог
Become a Patron!

Більше 30 солістів з Австрії, Німеччини, США та України, 300 оркестрантів, 50 танцюристів, 180 учасників хорових колективів, чотири всесвітньовідомих диригенти, рок-опера, дитяча опера, балет та унікальний мюзикл – це лише частина того, що підготували організатори  OPERAFEST TULCHYN-2018.

Сьогодні, 1 березня, відбулася перша прес-конференція OPERAFEST TULCHYN-2018, на якій були присутні організатори, депутати та куратори спеціальних програм.

Спочатку учасники поділилися спогадами та статистикою минулорічного фестивалю і почали «привідкривати завісу» цьогорічного, який триватиме три дні з 8 по 10 червня у містечку Тульчин.

– Нам це вдалося: як Стів Джобс створив Айфон, так ми створили культурний Айфон на теренах Вінницької області. Але як ми звикли, Айфон кожен рік оновлюється. Я в передчутті продовження і вдосконалення нашої роботи над фестивалем. Ми працюємо над тим, щоб другий фестиваль – це був наш другий Айфон, а другий Айфон має бути кращим, ніж перший, – сказав голова ОДА Валерій Коровій.

Він також відзначив, що фестиваль має значний вплив на саме місто та містян. Так, після минулорічного фестивалю у Тульчині зникла стихійна торгівля.

– Ірина Френкель завжди говорить, що культура повинна йти попереду економічних змін і це є реальним прикладом креативної реалізації економічної політики. Це приклад як через культуру можна робити великі справи.

Режисер-постановник фестивалю Павло Третьяков розповів, що оргкомітет не відразу відкриватиме всі секрети програми, аби не заплутати майбутніх гостей. Проте, деякі нюанси програми таки привідкрив.

– Ми розповімо спочатку про мистецьку структуру фестивалю і з сьогоднішнього дня до 15 квітня кожного тижня будемо видавати вам порціонно інформацію про кожну виставу і кожен компонент по Операфест, що готується. Після чого оголосимо одразу день, коли в електронній системі з’являться квитки на чартерну та туристичну програму. Більшість постановок, які плануються на Операфест зараз знаходяться в практичній роботі, ми їх чітко знаємо і вони майже всі готуються спеціально для нашого фестивалю. Тобто можна сказати, що це ексклюзивний продукт, який ви побачите на фестивалі.

Цього року жанрове розмаїття поповнить дитяча опера, захоплюючий балет, а також популярна рок-опера.

– Минулого року було багато запитів від батьків, які просили залучити саме дітей до мистецтва. Можливо зробити саме продукт для дітей мистецький. Цього року ми вирішили внести дитячий компоненту, тому буде розроблена спеціальна дитяча опера. Спеціально для Операфест думаємо, що ми ще зробимо якусь гру для дітей з подарунками. Зробимо красиву зону для діток, щоб вони долучилися до мистецтва. Бо сьогодні, знаєте, наші діти деколи думають, що Бетховен – це той, хто написав красивий рингтон до Айфону, а Мона Ліза, то принт на сумці. Дуже хотілося би їх долучити до мистецтва, – зазначила депутатка Лариса Білозір, яка є однією із меценаток фестивалю.

Загалом на фестивалі OPERAFEST TULCHYN-2018 виступлять більше 30 солістів з Австрії, Німеччини, США та України, 300 оркестрантів, 50 танцюристів, 180 учасників хорових колективів та чотири всесвітньовідомих диригенти: Оксана Линів (Австрія – Україна), Тарас Криса (США), Юрій Ярко (Україна) та Володимир Сивохіп (Україна).

– Оксана Линів стала першою жінкою, яка отримала посаду головного диригента в опері та філармонійному оркестрі австрійського міста Ґрац, піднявшись на високий щабель, здавалось би, чоловічої професії. Вона взагалі через свою завантаженість відмовилася від всіх виступів в Україні, залишивши лише наш фестиваль і LvivMozArt, – додала арт-директорка фестивалю Ірина Френкель.

За 45 днів українські та закордонні митці створять в Тульчині «Леонтович Арт-квартал»

Також вперше на фестивалі у деяких постановках замість традиційних театральних декорацій будуть використовуватись інноваційні декорації із застосуванням сучасних технологій. Доповненням яскравих нічних програм, які розпочинатимуться по завершенні вечірніх концертів, стане 3D-меппінг-шоу.

– Відкриємо ми фестиваль приблизно о 21.00 в п’ятницю, 8 червня грандіозною постановкою Моцарта «Дон Жуан», після того ми перейдемо плавно в молодіжну програму, я не буду відкривати її, але відразу скажу, що це буде балет світового рівня. Після того ми перейдемо в нічну програму для всіх молодіжних туристів, – зазначив Павло Третьяков.

Позаяк, минулого року фестиваль OPERAFEST TULCHYN взяв надзвичайно високу планку, то цього року організатори планують перевершити її в декілька разів.

Якщо минулого року наш open air фестиваль відвідали понад 18 тисяч глядачів, то цього року очікуємо вдвічі більше відвідувачів. Крім цікавої концертної програми та численних мистецьких локацій: «Opera Light», живописні експозиції «Opera Art» та «Opera Folk», селфі-зони «Opera Stars», які користуються неабияким попитом у глядачів – величезну увагу наш оргкомітет приділяє забезпеченню максимального комфорту всім гостям фестивалю.

Будуть нові цікаві зони для відпочинку, ексклюзивне оперне меню від наших кулінарних партнерів, а також спеціально розроблені нові туристичні маршрути та захоплюючі екскурсії. А щоби наші закордонні артисти могли з комфортом добратися до Вінниці, а потім – і до Тульчина, ми розпочали співпрацю із «МАУ». Міжнародні авіалінії України стали генеральним перевізником нашого фестивалю, -сказала Ірина Френкель.

Запланований у рамках OPERAFEST TULCHYN-2018 також Форум з культурно-економічного планування, на якому світові культурні експерти та організатори найуспішніших фестивалів та мистецьких проектів будуть ділитися своїм безцінним досвідом із головами об’єднаних територіальних громад та міськими головами малих міст України.

Фото Андрія Завертаного

 

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.