Допомога при народженні дитини під час війни: що треба знати батькам про оформлення та отримання виплати

13:07
Автор: Юлія Плахтій
Become a Patron!

В Україні спростили процедуру оформлення та отримання виплати при народженні дитини, щоб послуга стала доступнішою під час війни.

Відповідну інформацію про те, що саме варто знати про процедуру батькам, на своїй фейсбук-сторінці розмістив Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки.

Так, за повідомленням Центру, призначати компенсацію у вигляді одноразової натуральної допомоги може відділ соцзахисту районних чи міських рад.

Для оформлення допомоги потрібні такі документи: заява (можна написати на місці); копія свідоцтва про народження дитини/документа, що підтверджує даний факт; довідка з пологового будинку про неодержання «Пакунка малюка».

Під час воєнного стану та 30 днів після його завершення гроші з картки «Пакунок Малюка» дозволено витрачати на будь-які товари. Окрім того, знято 12-місячний ліміт на використання грошей.

Також, оскільки зараз деякі відділення банків призупинили свою роботу і вчасно відкрити рахунок спецпризначення не завжди можливо — отримувати компенсацію за «Пакунок малюка» можна на будь-який рахунок ПриватБанку когось із родичів.

 

Нагадаємо також, що днями стало відомо, що Уряд спрямував перші 600 млн грн на виплату допомоги для вимушених переселенців. Зокрема ідеться про щомісячні виплати по 2 тисячі гривень дорослому і по 3 тисячі гривень дитині або особі з інвалідністю. Детальніше – читайте ТУТ.

Фото – Lynsey Addario, https://www.nytimes.com/

Читайте також: У Вінниці розробили «Дорожню карту біженця»

Читайте також: У Вінниці планують відремонтувати гуртожиток для переселенців

Читайте також: У Вінниці близько 20 перукарень надають безкоштовні послуги переселенцям

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.