У Вінниці розробили «Дорожню карту біженця»

13:19
Автор: Юлія Плахтій
Become a Patron!

У Вінницькій міськраді створили пам’ятку «Дорожня карта особам, евакуйованим з територій України, де відбуваються бойові дії». Мета – надати необхідну інформацію з питань соціального захисту та запропонувати алгоритм дій для людей, які прибувають у місто як біженці.

Як повідомляє Вінницька міська рада, в пам’ятці передусім роз’яснюють, куди звертатись для тимчасового поселення. Крім того, є розділ, де зазначається, як діяти переселенцям, якщо вони бажають залишитись у Вінниці.

У пам’ятці йдеться про те, які необхідно мати документи та куди звертатись, щоб отримати адресну державну допомогу, житлову субсидію та пільги. Також в карті вказаний телефон «гарячої лінії» пенсійного фонду та психологічної допомоги.

Крім того, наявна інформація, як і де можна отримати медичну допомогу, які послуги надаються громадянам похилого віку та людям з інвалідністю і де їх отримати.

У «дорожній карті» також зазначається, куди необхідно звертатись щодо працевлаштування або отримання статусу безробітного, а також як стати на облік у військкоматі.

– У цій пам’ятці зібрана уся корисна та необхідна інформація для переселенців. Адже розуміємо: люди в розпачі, прибули в чуже місто і їм необхідна допомога, а куди звертатись – не знають. От і з’явилась ідея створити таку пам’ятку. Її переселенці зможуть отримати на залізничному вокзалі, в місцях тимчасового перебування, аптеках, прозорих офісах та волонтерських центрах, – розповідає директорка департаменту соціальної політики міської ради Валентина Войткова.

Також пам’ятку можна завантажити на офіційному сайті Вінницької міської ради за ЦИМ посиланням.

Читайте також: Російсько-українська війна (ОНОВЛЮЄТЬСЯ)

Читайте також: Як відрізнити ворога і куди повідомляти про російську техніку, мітки, підозрілих осіб, ДРГ тощо – збірка

Читайте також: Як стати волонтером, зробити “коктейль” Молотова чи допомогти поліції: як кожен українець може допомогти перемогти у війні

 

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.