З дна Бугу у Вінниці вивезли вже понад 800 вантажівок намулу. ВІДЕО

11:20
Автор: Vежа
Become a Patron!

У Вінниці почали чистити дно Південного Бугу. Земснаряди вже намили 40 тисяч кубічних метрів намулу, а планують  – 320 тисяч, розчистивши дно річки аж до Сабарівської ГЕС.

У сюжеті телеканалу “Віта” повідомили, що цьогоріч на розчистку Південного Бугу з міського бюджету планують витратити 15 мільйонів гривень.

Відомо, що роботи розпочали на ділянці від мосту по об’їзній до 29-ї школи (тут Буг стане глибшим майже на 2 метри), а загалом річку прибиратимуть аж до Сабарівської ГЕС.

Загалом із дна річки планують дістати 320 тисяч кубів намулу. Зі слів Вадима Білоконя, директора підрядної організації, це дуже великий об’єм, враховуючи те, що замовником є місто, а не держава. Він розповів, що компанія, яка виграла тендер на ведення робіт,  “чистить інші міста, села, але не в такій великій кількості”.

– Такі масштаби, як у Вінниці, за мою практику – вперше, – зазначив Вадим Білоконь.

Наразі роботи з очищення дна Південного Бугу проводяться ще біля острова Кемпа, і ще один земснаряд, придбаний обласним коштом, чистить дно річки від намулу в місці забору води водоканалом.

 

В нас сьогодні на воді працює три земснаряди, ще два – у стадії завершення комплектації. На наступному тижні, в середу, має з’явитися екскаватор “Амфібія”, – розповів Юрій Семенюк, заступник директора Департаменту комунального господарства. 

Також відомо, що за тиждень підрядник планує випустити на воду додаткову техніку – баржі та два плаваючі екскаватори, які дістають з дна річки більш тверді пласти.

 

У сюжеті повідомляється, що наразі земснаряди вже намили 40 тисяч кубічних метрів мулу (це 800 вантажних автомобілів) і що за день один земснаряд завантажує до 40 машин.

За роки назбиралося болота. Його треба все забрати, бо дуже цвіте вода, немає глибини, розповів Петро Яцков, багермейстер (машиніст земснаряду).

 

Виконроб підрядної організації Леонід Костюк пояснив, що спершу земснаряд подає намул у карти намиву по спеціальних пульпопроводах (таких карт уздовж річки створили декілька). За тим ці відкладення за деякий час осідають, чиста вода відходить назад у річку, а намул вирушає на просушування (потім його вивозять на сміттєзвалище).

Водночас робітники скаржаться, що дістають з річки багато сміття: шини, пакети, пляшки – все, що люди залишають після відпочинку та навмисне викидають у воду.

 

Комплексне очищення Бугу та відповідно покращення якості питної води – один із головних пунктів Концепції інтегрованого розвитку “Вінниця 2030”. Базу для цього у місті почали готувати ще кілька років тому: придбали два земснаряди та баржі, розробили проектну документацію, провели тендери та підготували місця для складування мулу.

Фото, відео – “Віта”
Ілюстративне фото – з архіву Vежі

Читайте також: Річку Південний Буг очищатиме надпотужний земснаряд за майже 6 мільйонів. ФОТОРЕПОРТАЖ

Читайте також: Земснаряд почав очищати Буг: Водоканал планує навести лад в усьому фарватері річки у Вінниці. ФОТОРЕПОРТАЖ

Читайте також: Земснаряд у дії: де у Вінниці вже очистили Південний Буг та які ділянки річки стануть наступними

Читайте також: “Приток води вже збільшився”: земснаряд на Десенці розчистив перший відрізок дна. ВІДЕО

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.