“Приток води вже збільшився”: земснаряд на Десенці розчистив перший відрізок дна. ВІДЕО

13:23
Автор: Юлія Плахтій
Become a Patron!

У Вінницькій області почали розчистку річок новим земснарядом. Стартували з річки Десенка у Стрижавці – нині вже розчистили 250 метрів дна, а восени планують завершити усі роботи на цьому об’єкті.

Як повідомляє у своєму сюжеті ТРК «Вінтера», раніше техніка не була задіяна через морози та нерестовий період. Нині ж роботи почалися: земснарядом очищають водойму від мулу та очерету – таким чином планується покращити якість питної води, що мають відчути вінничани вже незабаром.

 

Також зазначено, що 2017-го було укріплено береги річки, а ось наприкінці року – придбано земснаряд. На нього з обласного екологічного Фонду було виділено 3 мільйони та майже 200 тисяч гривень. Ще один земснаряд купили для Вінниці за кошти з міського бюджету. Спершу він розчищатиме Південний Буг біля «Водоканалу».

– Нині ми працюємо на цій ділянці – тут глибина 2,30, а потім плануємо перейти на іншу, де мілина, – каже Григорій Гавенко, оператор земснаряда.

Працівники кажуть, що наразі товщина шару мулу, від якого очищають річку – понад метр. Піднятий на поверхню осад по можливості будуть вивозити, а у разі, якщо техніці не вдасться проїхати – мул розгортатимуть та засіватимуть травою.

– Розчистили всього 250 метрів річки Десенка – а вже збільшився приток води, – каже Андрій Гижко, перший заступник голови Вінницької ОДА.

Також посадовець розповів, що раніше в області чищенням річок займалося Басейнове управління, якому належало 14 очисних комплексів, проте техніка – застаріла.

– Хочемо дізнатися, скільки ще є в області приватних земснарядів. Знаємо, що один із цукрових заводів придбав земснаряд, який працює на водоймах, які використовуються для цукрового заводу. Є також приватний власник земснарядів. Хочемо запропонувати їм співпрацю. Але якщо цього не вдасться – будемо купувати ще один земснаряд, – запевняє Андрій Гижко.

Нагадаємо також, що наприкінці травня під час позачергової сесії обласної ради відбулося обговорення стану з водопостачанням міста Вінниця.

Також нещодавно «Водоканал» заявив про злив хімічних речовин у Південний Буг. Зокрема внаслідок зливу гербіциди із полів та садів, у річці загинула значна частина водоростей, через щодо вода в кранах вінничан знову набула неприємного запаху. Водночас екологічна інспекція заявила, що до неї з Водоканалу не надходило жодних подібних висновків або повідомлень в офіційному порядку.

Читайте також: Свердловини не врятують: “Водоканал” зробив заяву про запаси води для Вінниці

У червні в частині Вінниці вимкнуть гарячу воду. Перелік адрес